Уряд України прийняв рішення підвищувати ціни на тютюнові вироби в Україні. Ціна на пачку сигарет до цих пір залишається дуже низькою, що є негативною ознакою для євроінтеграції.

Портал Хвиля повідомляє, що обов'язковою вимогою євроінтеграції було підвищення акцизів на сигарети. В даний момент цей план ще тільки в процесі виконання.

Сьогоднішні дії уряду говорять про невідкладне підвищення акцизів. Таким чином із січня 2019 року середня пачка сигарет в Україні буде коштувати 36 гривень.

Згідно з документом, для сигарет мінімальний акциз зросте з 773,2 гривень за 1000 штук в 2018 році до 1011,35 грн в 2019 році. Мінімальний акциз на пачку з 20 сигарет в 2019 році буде становити 20,23 грн, що на 4,76 грн вище, ніж у 2018 році. З урахуванням ПДВ та роздрібного (5%) акцизу податкове навантаження на пачку сигарет зросте на 5,79 грн.

Популярні новини зараз

Невакцинованим українцям заборонили ходити до туалету

"Данилко одружився": мама Вєрки Сердючки зняла баян з голови і хизується обручкою з букетом

"Тато йде в запій, всі гроші у матері": що відомо про 16-річного мажора, який влаштував ДТП у Харкові

"Холостячка" Злата Огнєвіч показала, з ким проводить вечори: красунчик любить лизати

Показати ще

У відповідності з планом оподаткування тютюнових виробів до 2024 року, ставка акцизу з 1 січня 2019 повинна була вирости на 20%, проте Кабмін використовував також законодавчий інструмент урахування рівня інфляції додатково до прогнозованого зростання акцизів. За даними Державної служби статистики, у серпні 2018 індекс споживчих цін до відповідного місяця попереднього року (тобто за останні 12 місяців) склав 9.0%, тому ставки на підакцизні товари пропонується підвищити додатково на 9.0%. Тобто за розрахунками (1,20 * 1,09 = 1,308) акциз на сигарети планують підвищити на 30,8%
— йдеться у повідомленні організації.

Мінімальний акциз буде сплачуватися з усіх цигарок, які в 2019 році будуть в магазинах ціну меншу, ніж 45 гривень за пачку, тобто на більшість сигарет в Україні. У серпні 2018 року, за даними Держстату, середня ціна пачки цигарок становила 30,3 гривні. В організації підрахували, що якщо ціна сигарет збільшиться лише на суму збільшення податкового навантаження, то в 2019 році середня ціна пачки сигарет складе приблизно 36 гривень.

Євроінтеграція буде можлива, якщо буде підвищена ставка акцизу на сигарети до 90 євро на 1000 штук до 2025 року і забезпечити, щоб акциз становив не менше 60% від ціни сигарет. Зараз мінімальна ставка акцизу дорівнює 773,2 гривні (23,8 євро) в 1000 штук.

Акциз на цигарки зріс (відео)

Такі дії уряду позитивно впливають на доходи бюджету. Тільки за два останні роки підвищення акцизів на тютюнові вироби принесло до бюджету далеко не один мільярд гривень. Такі заходи дадуть можливість Україні євроінтегруватися, підвищити стандарти життя своїх громадян, підняти рівень здоров'я населення.

Можливо, підвищення цін на сигарты допоможе багатьом українцям впоратися із згубною звичкою, заощадити чималі гроші в сімейному бюджеті і зберегти здоров'я.

"Знай.иа" написав, що ціни на сигарети допоможуть українцям кинути палити.

"Знай.иа" попереджає викиньте сигарети: курців попередили про страшну хворобу, і це не рак.