Повір'я

Вважалося, що в цей день не тільки змії але і всякі гади йдуть з полів в ліс і закопуються там в свої земляні норми. Було ще одне схоже свято - Ісаакій Змієвик 12 червня, тоді змії виповзали і весілля влаштовували. Але сьогодні Артемон в останній раз відпускав змій на волю. Тому їх сьогодні дуже багато в гаях і дібровах.

Тому люди боялися потривожити змій і не ходили в ліс. За повір'ям може розгніватися зміїний цар Василіск, він потягне людей з собою під землю. Також люди просили Артемона в молитвах, щоб змії слухалися його і не кусали.

До змій ставилися по-різному. Їх начебто й уявляли уособленням нечистого, злого і хитрого. Але в той же час їх поважали і не кривдили без причини. Якщо вдома оселилася змія, то будинок нещастя будуть обходити стороною. Їм підносили частування у вигляді молока, яєць, курчат і ставили поруч з піччю. Якщо змія їла частування, то це хороший знак. А якщо вбити змію, то хліб на полях виродиться і у людини буде нещастя.

Популярні новини зараз
Тесть організував "облаву" ТЦК на зятя-ухилянта Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Також вважалося, що у змій є чаклунська сила. Їх дуже часто використовували для любовних приворотів. А знахарі радили робити свічку з витопленого зміїного жиру і запалювати її всякий раз, коли відчуєте охолодження в любові. Але варто згоріти свічці, пройде і любов.

Прикмети на 25 вересня

  • Якщо 25 вересня йде дощ - буде довга зима.
  • У цей день гримить грім - осінь буде теплою.
  • На Артемона Змієвика спостерігали за березовим або дубовим листопадом. Якщо майже все листя опало, то зима буде теплою. А якщо багато листя залишилося, зима буде лютою.
  • Багато жолудів на дубі обіцяє теплу зиму і родюче літо.
  • Люди, що народились 25 вересня проживуть довге і плідне життя. Їм дана здатність керувати зміями. Носити їм слід александрит.