Середня пенсія за час президентства Петра Порошенка знизилася більш ніж в 2 рази з 183$ в 2013 році до 90$ в 2018. Податки, які українці віддають на утримання пенсіонерів, не можуть забезпечити їх платникам пенсійного майбутнього і якщо дотації на Пенсійний Фонд не збільшуватимуться, то влада незабаром може просто зупинити виплату пенсій.

Про це у відеозверненні на YouTube каналі політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» заявив заступник голови політичної сили Олександр Савченко.

«Влада наштовхує власних громадян на думку і технічно виконує всі необхідні умови для того, щоб жоден громадянин не сподівався на свою пенсію, вирішував свої і питання батьків самостійно», - зазначив політик.

О. Савченко підкреслив, що ситуація зводиться таким чином, щоб в кінцевому результаті діти самостійно утримували своїх батьків. Він додав, що якщо Порошенко йде таким шляхом, то в цьому потрібно чесно зізнатися. Потрібно сказати, що пенсій не буде через якийсь період часу і що діти повинні самостійно утримувати своїх батьків.

Популярні новини зараз

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

Політик також звернув увагу на те, що мізерна пенсія в розмірі 50$ відповідає тільки одній меті - не дати пенсіонеру замерзнути у власній квартирі. «Але навіть цьому зараз вона не відповідає. Немає можливості на ці 50$, навіть використовуючи дотації, опалювати своє житло і годувати себе. Якщо чесно говорити - її (пенсії - ред.) не існує. Нехай Порошенко і Гройсман самі спробують прожити на мінімалку», - прокоментував він.

Заступник голови партії «РОЗУМНА СИЛА» підкреслив, що президент Петро Порошенко своїми діями намагається привести країну до соціальних стандартів XVIII століття. Він додав, що однією з основних доктрин партії «РОЗУМНА СИЛА» після приходу до влади стане масова індексація пенсій і визначення соціальних стандартів життя пенсіонерів такими, які визначила ООН - а це не менше 5$ в день на людину.

Нагадаємо, за методологією ООН українські пенсіонери вважаються жебраками. З 1 грудня 2018 очікується чергове підвищення мінімальної пенсії до 1497 гривень (приблизно $ 53), проте мінімальна пенсія, і навіть середня пенсії суттєво відстають від критерію ООН, який визначає поріг бідності в державі: жебраками вважаються люди, які в день отримують менше 5$.