Відомий український блогер і активіст ВО "Свобода" Олександр Аронець заявив, що в російських добривах, що масово завозяться в Україну містяться важкі метали і радіоактивні елементи. В першу чергу це стосується контрафактної продукції, що нелегально продається по всій країні: "Класична схема продажу контрафакту і фальсифікату виглядає так: фермерам пропонують мінеральні добрива, вироблені під відомим брендом.

Про це повідомляють Українські новини.

Якщо у потенційних покупців закрадається сумнів в якості продукції (упаковка, вага, склад), то дилери підсовують аналог, випущений нібито за ліцензією, але на 15-20% дешевше. Основу "ліцензійних" добрив нерідко становлять справжні компоненти, а ось далі починається "алхімія": вміст рігінальной пачки змішують зі сполуками з важкими металами (зазвичай це кадмій) і радіоактивними елементами. У кращому випадку пропорція виглядає 2 до 1. Отримане "добриво" фасується в нові мішки і продається фермерам, які нічого не підозрюють про фальсифікат".

Аронець зазначає, що кадмій - дуже токсичний метал. Люди їм отруюються, коли вживають продукти, вирощені на ґрунтах, оброблених підробленими мінеральними добривами: "Надлишок кадмію може навіть викликати злоякісні пухлини. Але навіть якщо добриво змішали з нешкідливими крейдою або золою, то аграрій все одно залишиться в програші - він в рази недоотримає запланований урожай через те, що не витриманий баланс поживних речовин для грунту", - підкреслив він.

За словами Аронця, на упаковках самопальних добрив вказується некоректна інформація про вміст, пишуться абстрактні цифри, які не мають нічого спільного з реальним вмістом: "Проблема в тому, що встановити відповідність добрива стандарту можна лише в спеціалізованих лабораторіях". Як наслідок, відзначає "свободівець", через використання російських добрив врожайність українських фермерів впала, і є серйозний ризик нашкодити здоров'ю після вживання в їжу отруєних продуктів.

Як заявив сьогодні лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, "Москва веде проти України війну на всіх фронтах". Серед негайних вимог до української влади, Тягнибок називає "закриття кордону з РФ, припинення торгівлі з агресором і діяльності російського бізнесу в Україні, а також початок процесу його конфіскації". На думку авторитетного журналіста Юрія Бутусова, "мета РФ - продовжувати війну і наносити економічні втрати України, дестабілізувати державу таким чином, щоб уникнути подальшого витка санкцій". Блогери єдині в своїй думці, що напад 25 листопада російських ВМС на українські судна в Керченській затоці має спонукати українську владу посилити санкції, в тому числі, і проти російського бізнесу.