Про припинення Договору дружби з РФ, вимивання трудового ресурсу з України та піар виборчої кампанії Порошенка, розповіла Заслужений юрист України Марина Ставнійчук.

Про українських мігрантів та припинення Договору дружби з РФ

Для внутрішньої політики держави припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією – це манипулятивна акція напередодні виборів. Робиться все це для того, щоб нагадати та мобілізувати провладний електорат та показати, що він має дуже яскраву і виражену антиросійську позицію.

Петро Порошенко тільки на своєму п’ятому році президентства ввів воєнний стан, та вимагав від МЗС провести відповідний аналіз всієї договірної бази між Україною і Російською Федерацією на предмет доцільності та ефективності.

Популярні новини зараз

Рада збільшила розмір аліментів на дітей: платитимуть бабусі, брати і вітчими – деталі нового Закону

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Футболіст Олег Данченко вперше прокоментував смерть дружини: не може змиритися з втратою

Показати ще

Між Росією та Україною існує десь до трьохсот договорів в різних галузях. Безперечно, що з того часу, коли РФ здійснила агресію у вигляді анексії Кримського півострову, фактично було припинено дію Договору про дружбу і співробітництво.

"Весь цей час українська влада, член уряду і МЗС говорили про те, що недоцільно нам взагалі розривати основний договір між Росією і Україною", - зазначила Ставнійчук.

І нарешті наприкінці п’ятого року президентства повернулись до того, що таки має сенс припинити цей договір.

З одного боку, для громадян України, які працюють на території Російської Федерації, будуть встановлені норми по захисту прав особи. З іншого боку, люди через відсутність реальної економіки в нашій державі, змушені по всьому світу працювати у якості трудових мігрантів.

"Ми чітко розуміємо, що від нас вимивається трудовий ресурс, - додала Ставнійчук.

Росія взяла курс повністю на лібералізацію режиму перебування іноземних громадян у режим набуття ними громадянства РФ у разі потреби. Це така ж серйозна проблема для нашої держави, як проблема із західними країнами.

Німеччина також планує розглянути закон про трудову міграцію, де будуть створені нормальні умови для робітників.