2018 рік на вітчизняному валютному ринку відзначений зміцненням гривні — напередодні свят долар подешевшав за офіційним курсом, на міжбанку і на готівковому ринку.

Якщо говорити про те, яким буде курс долара в 2019 році, то висока ймовірність, що до кінця наступного року валюта США все ж може подорожчати до 30 грн за долар, євро в цьому випадку буде коштувати 33 грн.
долар
долар
Згідно з Прогнозом економічного і соціального розвитку України на 2019−2021 роки, розробленого Міністерством економічного розвитку, до грудня 2018 року очікувалося зниження курсу гривні з 28,10 грн до 28,5 грн з подальшим ослабленим національної валюти до кінця 2019 року до 29,4 грн. Крім того, в бюджеті-2019 зазначено, що в грудні 2019 року долар коштуватиме 29,4 грн.

Все це довгострокові прогнози, а поки гривня зміцнюється.

долари
долари

"На міжбанку 21 грудня, перед триденними вихідними, долар провалився відразу на 14 копійок. В кінці дня курс зафіксувався в рамках 27,39−27,41 грн, повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гріненко. - Цікаво, що на торгах не було проблем з попитом на валюту США. Долар активно брали на протязі всього дня, і перекіс у бік пропозиції був зовсім невеликим. Тим не менш він був, бо гривня змогла знову зміцнитися. Традиційно, валютний надлишок скуповував Національний банк, його придбання оцінюється на рівні трохи менше 20 млн. доларів за курсом 27,39−27,42 грн".

Падіння долара на міжбанку негайно відбилося і на готівковому ринку. В обмінних пунктах і касах банків 21 грудня середній курс долара на продажу людям знаходиться в межах 27,65−27,80 грн. Мінімальна ціна реалізації долара населенню впала до 27,47 грн, а максимальна закріпилася на позначці 27,98 грн. При цьому викуп валюти у людей проходить в рамках 27,02−27,67 грн.

Популярні новини зараз
Масштабне безробіття в Україні: яку роботу можна отримати без досвіду та резюме вже зараз Андрій Хветкевич після "Холостячки" зі Златою Огнєвіч зрозумів, що він гей: краще гарячий колумбійський красунчик Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Наталія Кличко вперше порушила мовчанку і пояснила розлучення з мером Києва
Показати ще
Яким буде курс євро в наступному році? Прогнози різні. Так, Міністерство економічного розвитку передбачає, що при песимістичній політичній та економічній ситуації в країні курс євро досягне позначки 34 грн за євро, а при оптимістичному розвитку подій зафіксується на позначці в 27 гривень. Міністерство фінансів у своєму прогнозі пророкує погіршення ситуації на валютному ринку, при якому в 2019 році курс євро підвищиться до 36 гривень.

Нагадаємо, що Національний банк України визначив порядок роботи банківської системи в період новогоднихпраздников.

Також портал Знай.uа писав, що банки країни закінчать 2018 рік з прибутком.