Щорічно 27 січня віряни православної церкви вшановують пам'ять рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії.

В народі свято прозвали Обряди худоби, так як саме в цей день доглядають за худобою особливим чином: очищають хлів від гною, застеляють підлогу соломою, чистять всіх домашніх тварин, пригощають їх овочами, хлібом і лагідно розмовляють з ними. Більше про історію та традиції свята дізнайтеся в цій статті.

День Ніни 27 січня: історія життя святої

Рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії

Свята Ніна жила в IV столітті в Єрусалимі і була племінницею патріарха Ювеналія. Вона з дитинства полюбила Ісуса Христа і не розуміла людей, які противилися цій вірі. Коли її батько пішов у пустелю, а мати стала діаконисою, Ніну виховувала стариця. Від неї дівчинка почула чудові історії про Грузію (раніше Іверія), після яких з'явилося бажання побачити цю країну.

Під час Діоклетіановських гонінь вона переїхала до Грузії, де надавала допомогу всім, хто до неї звертався. Її чудеса допомогли багатьом увірувати в Господа Бога. Навіть цар Мерой звернувся в християнську віру після спілкування з Ніною. Через деякий час в Іверії був побудований перший храм і всі жителі прийняли християнство.

Популярні новини зараз

Хто переміг у "Танці з зірками-5": глядачі обрали фаворита між Артуром Логаєм, Ольгою Харлан та Костянтином Войтенком

Олена Кравець з "Кварталу 95" за мить з тигриці з напівоголеними грудьми перетворилася на дитину: "Ах яка"

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

Показати ще

Через декілька років вона вирішила відвідати Кахетію, де своїми молитвами і промовами звернула в християнство царицю Софію. Понад 35 років вона здійснювала подвиги і померла 14 січня 335 року.

Богородиця вручає хрест святій Ніні

День Ніни 27 січня: традиції свята

В цей день люди займалися господарськими роботами. Прибирали хліва, годували худобу, і кололи дрова. Якщо на Ніну сталася пожежа, то вважається, що крапля молока корови, яка потрапила у вогонь, його загасить. Якщо чоловік отримав опіки або захворів, то коров'яче молоко може зцілити його.

Також наші предки помічали в цей день прикмети про погоду. Якщо дерева покривалися інеєм — це віщувало тепло, а от білі хмари обіцяли холоднечу. Якщо у морозний день йшов сніг — чекали на потепління, а якщо на заході з'являвся стовп сонячного світла — навпаки, готувалися до морозів. Прийнято вважати, що ранній спів півнів обіцяє тепло, а каркання ворони вранці — заметіль.