Словацький митник намагався здерти з українського журналіста хабар.

Про це написав постраждалий Віталій Глагола на сторінці в Facebook. Його пост не залишив байдужими ані українців, ані словацьких митників.

Чоловік опублікував відео, на якому видно, як працівник митниці Словаччини вимагає гроші за реєстрацію автомобіля.

гроші

 
Відомо, що інцидент трапився в неділю, 3 лютого, на кордоні між Словаччиною та Україною, коли Глагола повертався додому та збирався розмитнити своє авто.
 

"У неділю, я їхав на своєму авто із Словаччини в Україну для розмитнення. І яким же було моє здивування коли словацький митник почав вимагати у мене хабара. Ну, як хабара - "на кавічку". Я чув, що люди у черзі після яких, я стояв між собою говорили про те, що митнику виявилось мало 10 євро і він вимагав хоч 20", - пише автор посту. 

 
На запису видно, що митник спілкується з Віталієм Глаголою і просить гроші. Журналісту вдалося зафіксувати, що співробітник митниці ігнорував документи і відмовлявся оформляти автомобіль. Також Дієслова записав на відео розповіді людей про те, як вони давали хабар. 

авто з іноземною реєстрацією

"З етичних причин - особи всіх людей на відео, крім митника-хабарника, приховані. Справедливості заради - на нашій стороні кордону від українських митників ніяких натяків на хабар не отримував", - зазначив журналіст.

Пізніше Глагола написав, що на митниці відреагували на його пост про хабар, і зараз там триває перевірка. 

скрин/Facebook

"Тепер просять писати в коментарях під їх основним повідомленням тих, у кого словацькі митники вимагали гроші", - додав Віталій Глагола.

[embed]https://www.facebook.com/vglagola/videos/10216269722727001/?__tn__=lC-R&eid=ARAUrmrmsqdaneGQWG78Sfw9hj7gbsJ3Mbu9UIlxeLyqilIsdKyMd3YaVAQhRqOEI5WhOPkSasMmcbeg&hc_ref=ARRYh-B_zpalVdZ7gd4Z0WnWvokEA-ymdEa2EyUa1Fon1AehV2ZAv-N_i0tbK4KmC-w&__xts__

Згодом Віталій розмістив пост, де міністр фінансів Словаччини коментує ситуацію з хабарем.

Представник міністерства фінансів повідомив, що вони взялися за вирішення цієї проблеми та підняли працівникам митниці зарплати, щоб вони припинили наживатися іншими незаконними способами. А винуватця інциденту чекає суворе покарання. 

"Фінансовий менеджмент повинен бути професійним інститутом, в якому ми не страждаємо від такої відрази, як вимагання хабарів", - сказав міністр фінансів Словаччини Петро Кажімир після зустрічі керівницею митниці Словаччини

Нагадаємо, кандидати у президенти пообіцяли розмитнення євроблях за копійки.

Як повідомляв раніше Знай.ua, євробляхи в Україні збувають за ціною смартфона. 

Також Знай.ua писав, що  депутати ініціювали продовження пільгового періоду для розмитнення авто на єврономерах.