Трагічно відома автомобілістка з Харкова Олена Зайцева не буде сидіти 10 років за гратами, всупереч справедливим очікуванням родичів жертв кривавої ДТП у Харкові. Їй, а також другому винуватцю катастрофи, Геннадію Дронову, істотно скоротили тюремний термін, передає видання Політека. Про зміни у судовому рішенні і про своєму особистому погляді на вирок Зайцевої розповідає адвокат Юлія Козир.

Адвокат Зайцевої Юлія Козир прокоментувала рішення суду. Вона зазначила, що захист поки не вирішила, чи буде винуватиця ДТП оскаржити свій вирок. При цьому адвокат визнала, що вирок був очікуваним.

«Вирок дуже суворий, але очікуваний … І для неї також. Суд вичерпно виклав свою правову позицію. Він зазначив, що, незважаючи на наявність обставин, що пом'якшують покарання, у зв'язку з дуже великим суспільним резонансом, з жахливими наслідками цього злочину, він вирішив не застосовувати цих обставин», — розповіла Козир журналістам після оголошення вироку.

26 лютого суд виніс вирок у справі про смертельне ДТП, яке сталося в Харкові на вулиці Сумській восени 2017 року.

Популярні новини зараз
Українцям доплатять до пенсії 4 тисячі, як надбавку: обіцяють щороку збільшувати Оштрафують на 300 тис грн: приготуйте важливий документ на лічильник "Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще
Суддя визнав Олену Зайцеву і Геннадія Дронова винними в аварії, яка забрала життя шістьох людей, і виніс обом максимальний вирок: позбавлення волі строком на 10 років і заборону на керування автомобілем на 3 роки.

Проте, як з'ясувалося, Зайцева і Дронов проведуть у в'язниці менше повних 10 років. Так, термін відбування покарання для Зайцевої буде рахуватися з 18 жовтня 2017 року, а для Дронова — з 8 листопада 2017 року.

«Про потерпілих: немає в них ні радості, ні тим більше зловтіхи з приводу вироку. Є відчуття спустошеності. І це страшно. Багато хто мене сьогодні запитували: чи задоволені ми вироком? Якщо говорити про термін, то, так, так як це максимальне покарання, передбачене санкцією ч. 3 ст. 286 КК України; якщо говорити про наявність пом'якшувальних обставин для Зайцевої (нехай навіть їх зараз не брали в розрахунок при визначенні покарання), відсутності обтяжуючих обставин для Зайцевої, то, звичайно, немає», – розповіла адвокат потерпілих Лариса Матвєєва.

Нагадаємо, Юлія Козир, адвокат Олени Зайцевої, яку засудили до 10 років позбавлення волі, заявила, що рішення про подачу апеляції буде прийнято пізніше.

Як повідомляв портал Знай.uа, Дронова та Зайцеву зобов'язали виплатити потерпілим і родичам загиблих у ДТП компенсацію.

Також портал Знай.uа писав, що перед обвинувальним вироком основні фігуранти справи Геннадій Дронов і Олена Зайцева виступили з останніми словами.