В Україні пройшло пробне ЗНО і абітурієнти вже можуть зробити висновки про те, як їм буде на цьому і які знання треба підтягнути. Пробне тестування пройшов журналіст видання "Сьогодні" і розповів про свої враження.

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбулося в Україні 16 березня. Так, журналіст зазначив, що на тестування не пускають без запрошення, навіть якщо ви маєте з собою паспорт і своє ім'я у списках. Варто бути дуже уважним.

На пробному, як і справжньому тестуванні, забороняється вставати і виходити без дозволу, використовувати телефони та інші пристрої, розмовляти.

Для виконання 33 тестових завдання з української мови та на 21 – з української літератури, а також на написання твору виділяється три години часу.

Популярні новини зараз

"Міс Всесвіт" від України Єлизавету Ястремську зацькували через костюм: "Були погрози"

"Найкращий тато", - Дан Балан показав маленьку дівчинку, українці затамували подих

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

Журналіст зазначає, що 15 з 21 запитань з української літератури потрібно було зіставити цитату з героєм твору, чи його автором. Тобто успішно, а не навмання виконати завдання з літератури можна тільки з заученням творів.

"Я очікував тестів, спрямованих на аналіз творів, художніх прийомів, знання періодів української літератури. Але замість завдань на розуміння літератури Центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) вирішив перевірити, як добре випускники пам'ятають цитату з твору, де діють Гриць Бобренко і Маруся. Був спантеличений не я один – після того, як пробне тестування закінчилося, учасники-школярі не приховували свого обурення", - відзначає журналіст.

Нагадаємо, українським абітурієнтам підготували музичну шпаргалку до ЗНО. Ідея припала до душі багатьом випускникам, які в подальшому успішно здали тести.

Як повідомляв Знай. ua, як поступити в університет і не зганьбитися. Експерти абітурієнтам розповіли, як правильно визначиться з вузом та факультетом.

Знай. ua писав, що тест пробного ЗНО з'явився в мережі. Зручний сервіс дозволить майбутнім абітурієнтам ознайомитися з максимально наближеними до реального тесту завданнями.