Нещодавно у мережі оприлюднили унікальні кольорові знімки України. Їх зробив у далекому 1905 році Сергій Прокудін-Горський. Тривалий час фотографії лежали в архівах, їх нікому не показували.

Фото є знімками з архівів бібліотеки Конгресу США, опубліковані на сайті цієї ж бібліотеки. Українцям їх показали вперше.

Популярні новини зараз

Красуня з чотирма вушками підкорила інтернет марсіанською зовнішністю: була в притулку і стала зіркою

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Показати ще

На фото можна впізнати Дніпро у Києві, річку зафіксували на знімку у травні. Опубліковані кілька цікавих фото зі стародавнього міста Путивль на Сумщині та його околиць. Є й знімки з Криму: Ялта, Алупка та інші.

Оприлюднені фотографії максимально точно демонструють життя у давні часи. По знімках можна побачити, як жили українці на початку 20-го століття.

І тепер завдяки йому світ зміг побачити побут, традиції, природу нашої рідної України. Також видно, як наші співвітчизники тоді одягалися, чим займалися, як виглядав їх побут – святковий і повсякденний. Навіть просто дивлячись на ці знімки, можна дізнатися багато нового і цікавого. Прокудін-Горський зробив значний внесок у розвиток фотографії. Загалом його колекція налічує 1902 кольорових і близько 1000 чорно-білих знімків. Реставрація та обробка цих фото триває і сьогодні.

Завдяки таким раритетним отографіям цілком можна перенестися на 100 і навіть більше років назад і подивитися, як жили українці в той час.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про урок на все життя: як цілий народ привчити до чистоти, гіркий та важкий досвід Німеччини.