Левова частка прибутку українських сімей витрачається саме на оплату комунальних послуг. У багатьох європейських країнах тільки 1/4 частина прибутку витрачається на комунальні та інші платежі. В Україні цей показник значно перевищує половину, незважаючи на те, що борг українців за комуналку зменшився майже на 10%. 
 
Про те, як не переплачувати за рахунки в платіжках, розповідають в Головному територіальному управлінні юстиції в Києві, передає "Типовий Херсон".

Так, українцям радять уважно перевіряти отримані квитанції на відсутність незаконного нарахування доплат. Якщо тарифи в платіжці і загальна сума оплати розраховані з урахуванням доплати, можна законно вимагати перерахунок розміру заборгованості.

комуналка
комуналка

Якщо комунальні послуги (обслуговування будинку, оплата за воду, світло, тепло), за які ви платите, неякісні або не надаються у повному обсязі, потрібно написати скаргу в компанію, яка зобов'язалася надавати послугу.
 
Це може бути скарга на компанію в районній адміністрації, уповноваженим впливати на ситуацію, на ЖЕК. Консультацію від юристів, як правильно написати заяву і куди звертатися, можна отримати в центрах правової допомоги в обласних центрах.

Популярні новини зараз

Парламентські вибори: ЦВК опрацювала майже 100% протоколів - хто точно проходить в Раду

Раптово помер зірка радянської комедії "Спортлото-82": "Відійшов услід за мамою…"

"Досить ц*цьки показувати": Лола з серіалу "Школа" похвалилася підтягнутим тілом, фото 18+

Такого людство ще не бачило: під Антарктидою ховався загублений світ, історія змінилася назавжди

Показати ще

Крім того, можна об'єднатися з сусідами і робити колективні звернення.
 
"Насамперед складіть громадянський акт, щоб були і ви, і сусіди, і свідки. Цей акт слід оформити у двох примірниках і віднести в ЖЕК і в районну адміністрацію. Щоб на ваше звернення відреагували швидше, має бути кілька таких заяв та актів", - пояснюють в управлінні юстиції.

комуналка
комуналка

Також українцям радять звертатися до Антимонопольного комітету зі скаргою на підприємства, які надають послуги і оскаржити в суді неправильно нараховану плату.

"Позовну заяву вам допоможуть оформити юристи центрів правової допомоги. Також передбачено, що люди, які належать до пільгових категорій, можуть отримати безкоштовний правовий супровід у суді, зокрема, адвоката. До такої соціальної групи відносяться пенсіонери, люди з інвалідністю, учасники АТО і члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи", - уточнюють в управлінні.

Комуналка
Комуналка

Юристи пояснюють, що бувають випадки, коли у вашу платіжку внесли якусь велику суму, однак у сусідів та інших користувачів тариф значно менше. Це може статися навіть тому, що неправильно спрацював калькулятор в адміністрації. І, за їх словами, помилку в платіжці швидко виправлять, якщо вчасно звернутися до комунальників.
 
"Головне, вчасно реагувати і не затягувати процес, тому що чим довше ви чекаєте, тим більше боргів накопичується", - попереджають в управлінні юстиції.