Уряд вирішив оптимізувати надання адміністративних послуг та повідомив, що українцям які знаходяться в процесі оформлення пенсії стане простіше це зробити.

Постанова № 681 "Про оптимізацію надання адміністративних послуг у сфері пенсійного забезпечення" було підписано 17 липня 2019 р. і набула чинності 2 серпня.

Суттєво спрощено процес призначення, перерахунку, виплати пенсій, встановлення надбавок і доплат до них, або переведення з одного виду пенсії на інший.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

оформлення пенсії

Популярні новини зараз
Monobank довів українця до відчаю: "Залишив без жодної копійки" Три ознаки онкології: можна визначити по обличчю Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Прибіг до укриття і "поцілував" замок: киянин поскаржився, що в будинку зама Кличка бомбосховище для обраних
Показати ще

Органам, які призначають пенсію, заборонено вимагати від майбутніх пенсіонерів ряд документів, які раніше надавалися в обов'язковому порядку.

Чудові новини!

Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

гроші

Забороняється вимагати документи, що підтверджують такі відомості:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України;

- про дату і місце народження та походження людини, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, інших актах громадянського стану особи;

- про осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю;

- про осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою;

- про отримання дітьми та учнями дошкільної та загальної середньої освіти;

- про місце проживання/перебування особи із зазначенням адреси житла/місця перебування.

В документі наголошується, що всі вищевказані відомості органам, які призначають пенсії, мають надавати державні органи, що ведуть відповідні реєстри.

пенсіонерка

Однак у постанові уточнюється, що такі відомості можуть бути витребувані у разі, коли відомості відсутні або містять відмінності у відповідній інформаційній системі або особа не надала згоди на отримання і обробку його персональних даних з певної інформаційної системи.

Нагадаємо, багато українців можуть втратити пільги.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, ціну на блакитне паливо у серпні знизять.

Також портал Знай.ua писав, що українцям нагадали про новий порядок офррмлення договорів на опалення та водопостачання.