До цього часу в лісах дозрівали горіхи, починався їх збір. Люди похилого віку загадували дітям загадки про горіхи: «Нагни мене, ломи мене. зломиш - гладко, розколеш - солодко »; «Ні вікон, ні дверей, посередині - архирей »; «Маленький мужичок - кістяна шубка ».

Повір'я

Було багато прикмет і повір'їв з приводу горіхів. Говорили, що якщо знайти зрощені плоди, а потім складати їх у кошик лівою рукою, то людину чекає удача в фінансах. Дівчата ворожили на горіхах, бажаючи дізнатися про свої стосунки з чоловіками. Чим солодше ядро, тим значнішими будуть відносини.

Предки вважали, що в цей день в гілках ліщини з'являються магічні сили. Тому відьми, знахарі та чаклуни ходили в ліс на Горіховий Спас, запасалися листям, горіхами і корою дерева, щоб лікувати людей і проводити ритуали. З гілок робили магічні палички, виготовляли талісмани і амулети. Горіхи потрібно було збирати промовляючи спеціальну молитву і дякувати самому дереву.

Люди дивилися як багато плодів дало дерево. Якщо горіхів багато, Господь дав багатий урожай горіхів, то більшість людей прожили життя праведно. І щоб в наступному році теж був хороший урожай, то потрібно продовжувати так і далі.

Популярні новини зараз

День Незалежності, Яблучний Спас і довгий вікенд: скільки вихідних матимуть українці у серпні

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

У Кирилівку увірвався потужний торнадо, люди молилися: аномалія налякала всю Україну

Марічка Падалко потрапила в неприємну ситуацію на відпочинку під Одесою: "Закрийте рот"

Показати ще

Також про цей день говорили: «Третій Спас хліба запас ». Люди пекли з нового врожаю великі і красиві короваї. А так як на Третій Спас вже закінчується Успенський піст, так що бенкет робили дуже великим.

Прикмети 29 серпня

  • Третій Спас хліба запас.
  • Гарний третій Спас - взимку буде квас.
  • Якщо хороший урожай на горіхи - буде хороший урожай хліба в майбутньому році.
  • Якщо журавель відлетить до третьому спасу, то на Покров буде морозно.
  • Перший Спас - на воді стоять; другий Спас - яблука їдять; третій Спас - на зелених горах полотна продають.
  • Ті, що народились 29 серпня рідко бувають красиві. Їм данний дар розбиратися в деревах.