Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня православні відзначають велике свято — день Покрови Пресвятої Богородиці. В його основі лежить переказ про появу Божої Матері в константинопольському храмі, де зберігалися її риза та частина пояса, в 10 столітті.

Покрова Пресвятої Богородиці

До Покрови селяни намагалися завершити всі сільськогосподарські справи. Починався «зазим». Худобу вже не виганяли на пасовиська, а тримали у хлівах і переводили на зимовий корм. Покрив вважався і днем розплати — за роботу і за товари.

Також віряни звертаються у молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров'я, захист, допомогу, сприяння в сімейному житті і любові. Вважається, що протягом року до наступної Покрови Богородиця буде допомагати і оберігати тих, хто молився.

День захисника України

День захисника України – нове свято, встановлене указом президента № 806/2014 від 14 жовтня 2014 року і є офіційно святковим і вихідним днем.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, чому доньку Машу довелося терміново оперувати: "Потрібно злизати..."

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

Згідно з указом, свято було встановлено «з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і в підтримку ініціативи громадськості».

З нагоди свята проводиться низка святкових та урочистих заходів, в основному – у Києві і Львові. Також, з 2015 року щорічно в цей святковий день пропонується всім органам місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям і об'єднанням громадян встановлювати державний прапор.

День українського козацтва

День українського козацтва приурочений до дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків, і встановлено Указом президента № 966/99 від 7 серпня 1999 року. У нашій країні в цей день згадують історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України.