Заява гендиректора "Б.А.Т.-Прилуки" Артема Скрипки в сюжеті одного з місцевих телеканалів про зупинення виробництва за лічені години набула масштабного резонансу. Та, як виявилося, дана новина не відповідає дійсності. До редакції Знай.ua звернулися активісти із відеозаписом, що спростував повідомлення Артема Скрипки. Ситуацію прокоментував і нардеп Андрій Холодов.

Фабрика працює і далі

Дзвінок був здійснений за номером компанії British American Tobacco, розміщеному на офіційному сайті.

Популярні новини зараз
В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років" Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

"Була заява прес-служби БАТ щодо закриття фабрики виробництва в Прилуках в Чернігівській області. Скажіть, будь ласка, чи варто людям хвилюватися за свої робочі місця, оскільки вони ходять на роботу, а фабрика стоїть?", – саме таке питання було поставлено до представника компанії "Бритіш Американ Тобакко".

Надана ж відповідь повністю спростувала гучну новину.

"Нічого поки не планується", – зазначили в компанії.

"Тобто фабрика працює далі?", – з таким уточнюючим питанням звернулися до представника компанії.

"Так, так", – відповіли у "Бритіш Американ Тобакко".

Новина про закриття від БАТ – одна з "хитрощів"

Гучну новину, яка неабияк сколихнула ЗМІ та не на жарт перелякала українців, народний депутат України Андрій Холодов називає "пасткою" однієї з компаній, на які днями Антимонопольний комітет України наклав шалений штраф у розмірі 6, 5 млрд грн.

"Думаю, що сьогоднішня агонія новинних заголовків про закриття фабрики в Прилуках це якась хитрість. На те, скільки з однієї пачки сигарет будуть отримувати виробники, звичайно, жоден законопроект не впливає, тому хвилюються фабрики тільки про те, що українці менше курити будуть, а вони через це менше заробляти. Про відкликання акциз можу сказати, що 25 млн штук акцизних марок це на 10 днів виробництва", – повідомив Знай.ua Народний депутат України Андрій Холодов.

Як підкреслив нардеп, зупинка виробництва - цілком можливо, фабрики щороку роблять профілактичну зупинку: зазвичай, це відбувається після Нового Року, але в цьому році, ймовірно, вирішили раніше зупинитися так як вистачає запасів на 4 місяці.

"Ми зараз бачимо як весь тютюновий ринок намагається всіма методами зберегти монополію Тедіса і свої корупційні схеми, звинувачуючи всіх і вся і погрожуючи зупинити продажі цигарок - це смішно і більше схоже на шантаж. Підвищення вартості пачки сигарет в середньому на 3 грн точно для БАТ до такої ситуації не призводить, вони з кінця липня самі більше ціни підняли", – зазначає Андрій Холодов.

Варто відзначити, що за вчинені порушення на ТОВ "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна " був накладений штраф у розмірі 80 млн грн.

Як повідомили у Антимонопольному комітеті України, зібраними у справі доказами доведено, що поведінка компаній, зазначених у переліку, була погодженою, а результатом співпраці з єдиним і спільним для всіх виробників дистриб’ютором на ринку первинного продажу сигарет стало створення і підтримання штучних бар’єрів, що перешкоджали виходу на ринок інших суб’єктів господарювання.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.