Історія появи QR-кодів

QR-код є двовимірним штрих-кодом швидкого реагування, який спочатку був придумав і впроваджений для автомобільної промисловості на території Японії. Ця подія була в 90-их роках минулого століття.

Спеціальний запрограмований код має своєрідну оптичну позначку, яку можна вважати за допомогою спеціальної машини. Коли код зчитується то відображається інформація, яка міститься в об'єкті.

На сьогоднішній день такий код в своєму кодуванні використовує 4 режими кодування: числовий, буквено-цифровий, двійковий і кандзі. Але не скрізь достатньо таких стандартизованих даних, тому щоб зберігання даних було максимально ефективним, то в користування входять спеціальні розширення.

За малий проміжок часу система QR-кодів набрала свою заслужену популярність і за межами Японської автомобільної промисловості. Завдяки тому, що система швидко зчитується і дозволяє це зробити з великим об'ємом інформації, ніж штрих-коди зі стандартним UPC.

Розширення кодів дозволяють відстежувати продукцію, ідентифікувати предмети і навіть управляти документами.

Популярні новини зараз
Росіянам у Туреччині креативно подякували за "Байрактари" для України: "Податки від відпочинку підуть на виробництво" Андрій Бєдняков розповів Євгену Кошовому з "Кварталу 95" мерзотну історію з Маріуполя: "Вже обіср*вся" Окупанти влаштували бійню за награбоване майно: "смертю хоробрих" полягло 4 росіян, ще 10 зазнали поранень Лілія Подкопаєва висловилась про зраду своєї найкращої подруги Ані Лорак: "Я все чекала"
Показати ще

Такий тип кодування не може залишатися поза популярністю ще й з тієї причини, що і весь технологічний процес не стоїть на місці і буквально усюди є смартфони з хорошою фотокамерою. Щоб розшифрувати той чи інший QR-код не потрібно захмарних технологій. Для цього просто необхідна наявність звичайного, нехай навіть не суперсучасного телефону, на якому потрібно встановити спеціальну програму декодування.

До речі, з Японії це все пішло, але тільки на рекламах і банерах вони не зупинилися, на території Японії навіть інформація з кладовищ, дані про небіжчиків теж зберігаються за допомогою кодів, де за допомогою всього в кілька кліків можна перевірити всю що зберігається інформацію. Живим людям досить просканувати один з кодів та в онлайн системі можна буде прочитати інформацію про небіжчика.

QR-код зустрічається майже всюди logaster.com.ua
QR-код зустрічається майже всюди logaster.com.ua

У чому призначення QR-кодів

Без перебільшення можна сказати, що в першу чергу з появою таких кодів людству додалося зручності. Адже з'явилася можливість замінити звичайний, застарілий штрихкод, а далі стало можливим зчитувати код з банерів, візитних карток і інших рекламних буклетів, кодування з яких буде переносити відразу на офіційні сторінки через браузер вашого смартфона, або ж ця інформація буде занесена в вашу телефонну книгу.

Створені коди - це добре, але багато задавалися і задаються питанням як же можна самим створювати такі коди за допомогою смартфонів.

Пропонуємо спершу звернути увагу на плагіни для WordPress, застосування яких дозволяє відображати на сторінках сайту barcode разом з URL адресою. Зручність у тому, що таким чином інформацію можна додати в закладки смартфона.

Якщо розглянути кодування детально, то воно буде являти собою зображення, на якому будуть нанесені три чорних квадрата (явно не сплутаєш з одним чорний квадратом Малевича!).

Ці три квадрата - це безкоштовний орієнтир для розшифровки коду програмами для зчитування. Також ці квадрати допомагають визначити масштаб і рівень нахилу кодуємої інформації.

Раніше використовували лінійний штрих-код за допомогою, якого можна було зашифрувати 20-30 символів, чого цілком вистачало, для здійснення логістики. Впровадження QR коду дозволяє значно збільшити обсяг укладеної в ньому інформації. Сучасна комплектація системи дозволяє вмістити в відносно невелику картинку інформацію в розмірі більше двох друкованих сторінок тексту. Це максимум, який можна вичавити з коду і його сторінки, але таким обсягом вкрай рідко користуються, адже зазвичай для кодування використовуються від кілька десятків, до кілька сотень символів.

Як правило цього цілком достатньо для впровадження основної інформації, якої вистачає для мінімального інформування. Складність ще й у тому, що якщо спробувати кодування більшої кількості символів, то це тягне за собою певні труднощі в розшифровці мобільними телефонами. Втім, завдяки технічному прогресу у більшості людей є персональні сканери кьюаркодов.

Наявність і зчитування кодів захльостує як європейський, так і пострадянський простір. Нерідко навіть на візитках розміщуються коди, які дозволяють буквально в один клік додати всі координати з візитки, і вони за частку секунди з'являться в телефоні вашого потенційного клієнта або ж партнера.

Якщо ви плануєте подорож і вам необхідно додати якусь цікаву статтю в ваші закладки, тобто додаткові плагіни для браузерів, які можуть закодувати URL адреси в QR. Якщо це зробити, то при необхідності можна загрузити код за допомогою камери мобільного телефону і задана сторінка буде відкрита за допомогою телефонів і встановлених браузерів. Таке можна застосувати і на фрагменті тексту - досить відсканувати невеликий фрагмент тексту і в телефоні відкриється посилання на його повну версію.

Як створити online генератори і як вони працюють

Якщо ваш стаціонарний браузер Мазіла Фаерфокс, то в якості розширення можна використовувати Mobile Barcoder. За допомогою нього можна створити код для будь-якого посилання або ж окремо виділеного фрагмента. Якщо варіант з браузером мазило вам не до душі, то можна використовувати плагін для браузера гугл хром Goo.gl URL Shortener. Але варто звернути увагу на те, що це додаток більшою мірою призначений для того, щоб скорочувати посилання, але разом з цим і виробник теж з ним цілком реально створити. Якщо для користування ви вибираєте браузер Опера, то в цьому випадку як генератор можна використовувати QR Code Generation.

Але є й альтернативний варіант у вигляді онлайн генераторів, за допомогою яких можна закодувати необхідну користувачу інформацію і перетворити її в задану картинку конкретного розміру. Кодувати можна URL адреса, текст, особисті дані, SMS, номер телефону та інші дані. Створене зображення з кодом можна зберегти на комп'ютері, або зберегти отриману на нього ссилку.

Детальніше зупинимося на найбільш відомих і затребуваних генераторах.

QR Hacker - цей дешифратор допоможе в створенні ексклюзивного зображення з кодом, яке ви зможете удосконалити на свій смак. Перевірка і розшифровка коду проходить досить швидко. У вас буде можливість розфарбувати, додати свій логотип або ж скруглити кути. У генераторі закладена надмірність коду в розмірі до 30%, що не приведе до втрати інформації.

QR-коды прийшли до нас з Японії datbaze.ru
QR-коды прийшли до нас з Японії datbaze.ru

Заходячи з комп'ютера або ж зі смартфона в додаток до того, як перейти до кодування, спершу необхідно вибрати тип даних. Це важливо для того, що для подальшої взаємодії програма знала, що робити з подібного роду інформацією - або відкривати посилання в браузері, або додавати зазначені дані в контакти телефону, або ж вибрати будь-який інший тип даних. Далі користувачеві необхідно ввести дані, які він хоче закодувати. Після цього потрібно натиснути «Generate». Перед очима користувача з'явитися чорно-білий код, який за бажанням можна змінити на краще, так би мовити, надати коду якоїсь унікальності. Всього кілька кліків і ваш код буде з логотипом і різнобарвний.

Генерування коду проходить досить швидко і безкоштовно.

Така програма QR Coder.ru є досить простенький генератор, який також знаходиться в топі серед користувачів. Користувачі його полюбили не тільки за простоту, а ще й за те, що сам інтерфейс розроблений російською мовою. Працює за принципом минулого додатка, де також саме спершу потрібно вибрати тип інформації, який ви хочете помістити в картинки або ж в один елемент. Це потрібно щоб в подальшому заощадити час і підбирати необхідний для вас тип кодування.

Qrmania.ru також є російськомовним генератором, зі стандартним функціоналом, який дозволяє згенерувати код і додати кольорові орнаменти в отриману картинку. Сканування і створення коду може проходити навіть для E-mail адресів із зазначенням адресата і теми листа. Можна навіть кодувати координати на Google картах. Особливість програми кьюрманія в тому, що він дозволяє не тільки зберегти картинку на ваш комп'ютер, але ще і замовити отриманий код на футболці або сумці. Крута така фішка, для сучасної і просунутої молоді.

Qrcc.ru цей зчитувач подібний минулому функціоналу і також дозволяє відправляти на друк отримані коду і розміщувати їх на речах. Все просто, код створюється, зберігається на пристрої та дозволяє передати дані для друку на речах.

Gogr.me - це програма має ідентичний функціонал як і минулі додатки, також з легкістю проводить розпізнавання коду, винятком тільки є наявність досить симпатичного дизайну.

Як бачимо варіантів для сканування і розпізнавання коду достатня кількість, так, що можна підібрати на будь-який смак, будь-який браузер і смартфон. Використання кьюаркода дозволяє з малого обсягу інформації розширити дані і переглядати їх в повному обсязі, що ні просто комфортно, а навіть необхідно в сучасному світі.