8 грудня ознаменується вшануванням Клима Холодного в народному календарі.

Про Климента відомо не багато. Він народився в знатній римській родині. І після народження з батьками і братами вирушили в Афіни через море. Однак на шляху потрапили в аварію корабля. Вижили всі, але вони втратили один одного. Коли Климент подорослішав, він став шукати відповіді, що ж відбувається з людьми після смерті, так як вважав, що вся його сім'я загинула. Так він і став християнином. А після того, як його охрестили, Климент знайшов і мати з батьком, і братів.

Наші предки вважали, що святий Климент призводить разом з собою Зиму, тому готувались до сильних морозів. Тому і говорили: «На Климента мороз насипав білих троянд»;«Климент морозом у чоловіка сльозу гонить». Однак якщо в цей день рано вранці заспівали півні, то скоро буде відлига.

Популярні новини зараз

Українцям нарахують подвійні пенсії, але пощастить лише обраним: як отримати гроші

Пішов з життя зірка "Інтернів" і син відомої актриси: "Який біль!"

Львів приголомшила природна аномалія, такого взимку ще не було: дивовижні кадри

Каменських показала, як вони з Потапом схудли і помолодшали після весілля: "Надихаєте"

Показати ще

Народні прикмети на 8 грудня

За народним повір'ям в цей день виходять різні злі духи, слуги морозу: матроси і Тріскун. Влітку вони сплять, але з морозами прокидаються і випадають на землю разом зі снігом.Взимку вони бігають по полю і дмуть в кулаки. Північний вітер і є їх крижаним диханням. А ще вираз "тріскучі морози" пішло від повір'я, що матросси стукають голими п'ятами по промерзлій землі.

Були й особливі повір'я для іменинників.Вважалося, що на Климентія біля їх хати збираються вовки. Тому такі люди намагалися не виходити на вулицю, особливо вночі.

Предки вважали, що цього дня не можна скаржитися на холоднечу. Тому важливо бути завжди бадьорим і веселим – тоді мороз нагородить міцним здоров'ям.

Прикмети

  • Мороз на Клима всадив в зиму холоднечі клин.
  • Великі снігові горби з сильним інеєм при промерзлій землі - до хорошого урожаю в наступному році.
  • Снігопад віщує дощове літо в майбутньому році.
  • На річці вода вище льоду піднялася - до потепління і дощу.
  • Якщо півні в Климентьєв день рано заспівали, то скоро буде відлига.
  • Народженим 8 грудня краще з дому не виходити - велика ймовірність зустрічі з вовками.