НАК "Нафтогаз" повідомив про зміну ціни на природний газ для населення в грудні. Українців потішили зниженням цін на "блакитне паливо". Разом із тим знижується й гарантована ціна, яку за держпрограмою українці будуть платити за газ до травня.

НАК "Нафтогаз України" повідомив, що у порівнянні з листопадом зниження становить 13%. А в середньому роздрібні ціни по регіонах знизилися на 11%.

Ціни на газ, фото: oilreview.kiev.ua
Ціни на газ, фото: oilreview.kiev.ua

Зниження тарифів відбулося внаслідок того, що НАК "Нафтогаз України" зменшила відпускні ціни для газзбутів – з 4899 грн до 4276,69 грн за 1000 кубометрів без ПДВ і транспортних витрат. Менша ціна сформована за підсумками листопада, оскільки ціна на європейських ринках в грудні не впала.

Ціна на газ в Україні традиційно відрізняється в кожному регіоні та залежить від відповідного тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, а також від націнки, яку самостійно встановлює кожен газзбут.

Популярні новини зараз

Екснардеп Олег Барна, який носив на руках Яценюка в Раді, побив "слугу народу" Соломчука

"Міс Всесвіт" від України Єлизавету Ястремську зацькували через костюм: "Були погрози"

Кума Дзідзьо Оля Цибульська перевдяглася у школярку: "Тобі сподобається, обіцяю"

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

Тарифи на газ,  ілюстрація: vchaspik.ua
Тарифи на газ, ілюстрація: vchaspik.ua

Найвищі роздрібні ціни на газ у споживачів:

  • "Миколаївгаз" – 6325,56 грн (-10,79% у порівнянні з листопадом).
  • "Газовик" – 6321,24 грн (-10,80%).
  • "Рівнегаз" – 6319,56 грн (-10,80%).

Найнижчі роздрібні ціни на газ заплатять споживачі:

  • "Київгаз" – 5703,24 грн (-11,83% у порівнянні з листопадом).
  • "Кременчукгаз" – 5713,20 грн (-11,81%).
  • "Харківміськгаз" – 5771,88 грн (-11,71%).

Тарифи на опалення, фото: Уніан
Тарифи на опалення, фото: Уніан

НАК "Нафтогаз України" встановив гарантовану ціну, яка буде діяти з 1 січня 2020 до кінця опалювального сезону. Вона зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки.

"Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в першому кварталі 2020 року. Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними та регіональними газопроводами, а також від націнки газсбытов. З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в I кварталі 2019)", - пояснили в НАК "Нафтогаз України". Нафтогаз України

Нагадаємо, борги за комуналку зростають з шаленою швидкістю: коли українцям чекати на зниження тарифів

Як повідомляв портал "Знай.ua", грудень без опалення: на Львівщині тисячі людей катують холодними батареями, місто на Львівщині залишилося без опалення

Також "Знай.ua" писав, що Сергій Шахов показав, чому українці не в силах платити комуналку: "Прокидаються з думкою і болем"