В ополонку на Водохреща Господня 19 січня занурюється безліч віруючих українців. Вони вірять не лише в користь цієї процедури, але і те, що занурення в ополонку в цей день захистить від хвороб на весь прийдешній рік.

Однак занурюватися можна не всім. Медики відзначають, що морозні процедури можуть призвести до загострень захворювань і стрімкого погіршення самопочуття.

Заборонено купання тим, у кого:

Хронічні хвороби або запальні процеси в гострій формі. Протипоказанням до хрещення є цистит, фурункульоз, навіть якщо вони на даний момент перебувають не в гострій формі.

Популярні новини зараз

Українців не впустили на матч Євро-2020 в Бухаресті з Кримом на прапорі: "Спірна територія"

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Показати ще

Хвороби органів дихання. Небезпечно пірнати в крижану воду при бронхіті, астмі і інших схожих захворюваннях. Різкий перепад температури може спровокувати спазм м'язів дихальних шляхів і це може призвести до зупинки дихання.

Серцево-судинні або ендокринні захворювання. Крижана вода провокує різкий спазм, який можуть не витримати крихкі судини при варикозі, діабеті, перенесеному інсульті та ін. Це може призвести до небажаних наслідків і навіть надриву.

Хвороби нирок. Хрещенські занурення можуть негативно позначитися на людях, які страждають нирковою недостатністю, пієлонефритом, сечокам'яною хворобою та іншого. З-за різкого перепаду може статися навіть нирковий інфаркт.

Ослаблений імунітет. Застуди, ГРВІ, шлункові розлади, менструація, депресія і недавно перенесені операції призводять до зниження захисних функцій організму та погіршення його адаптивних здібностей.

Вік до 3 років. Терморегуляція у дітей до 3 років недосконала і з великою часткою ймовірності можна спровокувати переохолодження у малюка і це може навіть призвести до зупинки дихання через спазм судин.