Неділя є завершальним і кульмінаційним днем тижня. Головний день Масляної. У дану дату здавна роками відбувалося перед Великим постом заговини.

Люди створюють поздоровлення, листівки, картинки та анімації, щоб привітати рідних, друзів і знайомих з Масляною і зустріти Прощену неділю радісно і з чистим серцем.

Значення свята Прощена неділя

У Прощену неділю люди просять один у одного вибачення за всі неправильні і злі вчинки, образи і слова, які вони говорили протягом року. Щороку свято припадає на різні дати, у 2020 їм виявилося 1 березня. Люди проводжають зиму і зустрічають весну і прощаються з усіма своїми образами в цей день.

Люди просили вибачення в тих, хто їм дорогий за всі неправильні вчинки і образливі слова. Увечері в прощену неділю прийнято згадувати померлих, в давнину навіть ходили на місце поховання на кладовищі для того, щоб попрощатися з рідними, які нещодавно залишили цей світ.

Remote file

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Померла зірка МастерШеф Стелла Клименко, близькі не можуть отямитися: "До останнього вірив, але ти не прийшла"

В Україну повертається жорсткий карантин: які обмеження чекають на українців

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Показати ще

Батькам, коханій дівчині, чоловікові та дочці в це свято можна відправити теплі красиві короткі слова в картинках на телефон. Живі вітальні анімовані картинки з написом російською та українською мовою сьогодні зможуть показати ваше хороше відношення або як відповідь на поздоровлення можна відправити відео і не тільки.

Крім того, гарною традицією в цей день було ходити в лазню. Так як на наступний день починався Великий піст, то залишки їжі, яку не з'їли, спалювали, а посуд не мили відразу.

В кінці вечора урочисто відбувалося спалення опудала Масляної. Примітно, що попіл, який залишався після спалення опудала, часто не закопували, а розсипали на полях.

Прощена неділя, фото: скріншот YouTube
Прощена неділя, фото: скріншот YouTube

У православних храмах і церквах під час вечірнього богослужіння настоятель просив вибачення у прихожан і інших кліриків. Це називається чин прощення. Після цього всі віруючі парафіяни кланяються один одному, просять вибачення і відповідають іншим "Бог простить".

Православні традиції Прощеної неділі

Прощену неділю є 7-му неділю перед Великоднем і 4-м, останнім у підготовці до Великого посту в Православ'ї. Це свято ще називають "Адамовим вигнанням" і проводами Масляної.

Християни в цей день за Євангельським читанням не тільки просять один в одного прощення гріхів, а також просять вибачити за всі відомі і невідомі образи і намагаються всіма доступними методами зарити сокиру ворожнечі і помиритися з усіма, з ким є конфлікт.

Благочестиві вчинки є першими кроками на шляху до Великого посту. Дане останню неділю перед постом називають Сиропусним тижнем. Це пов'язано з тим, що саме в цей день останній раз перед Великим постом церквою дозволено їсти молочні продукти.

Прощена неділя, фото: скріншот YouTube
Прощена неділя, фото: скріншот YouTube

У неділю на службі нагадують про те, як Адам і Єва були вигнані з Раю саме за те, що проявили невоздержание і непослух. Вечірнє богослужіння закінчується особливим чином прощення. Це пов'язано з тим, щоб віруюча людина почав Великий піст не тільки з чистим тілом, але й очищеною душею і без конфліктів з оточуючими.

Пост є нагадуванням людям про те, як важливо благочестя і якими небезпечними можуть бути чуттєві гріховні задоволення. Історія праотців – Адама і Єви показує, як невоздержание призвело до втрати невинного блаженного стану.

В Євангелії сказано про те, що пост є найбільш зручним часом для того, щоб займатися стяжанием духовних скарбів. В писанні даний час порівнюється з найзручнішим часом для збирання і роблення добрих справ.

Прощена неділя, фото: скріншот YouTube
Прощена неділя, фото: скріншот YouTube

На богослужінні в Прощену неділю читається Євангеліє, в рядках якого містяться слова та заклик для прощення ближнім їхні провини. Так, у давнину в Єгипті навіть пустинно-подвижники збиралися і влаштовували сукупну молитву, після закінчення якої просили один у одного благословення і прощення. Після цього всі вони вирушали для відокремлених подвигів.

Анімовані мерехтливі листівки на Прощену неділю

З Прощеним неділею вітають як старі добрі друзі, так і близькі родичі. Блискучі картинки у віршах зі словами про прощене неділю підійдуть для привітання мами, дітям, подрузі, татові, сестрі, хлопцеві, сину. Гарні картинки з привітаннями зможуть нагадати, що в цей день святкується не тільки Масляна, але і день, коли рідні кажуть один одному "Прощаю".

Remote file

Коханий, мама або сестра зможуть оцінити листівку, дивитися на неї навіть з телефону. Прикольне повідомлення від мене іншому подарує не тільки картинку, але і гарний настрій.

Remote file

Remote file

Remote file

Remote file

Remote file

Remote file

Remote file

Звичаї та прикмети в Прощену неділю

У давнину було прийнято обов'язково ходити в храм або церква перед тим, як вибачатися перед рідними і близькими людьми. Старовинні традиції припускали, що в храмі віруючі люди каялися у власних гріхах, а також мали змогу посповідатися та причаститися.

Вже з рідними людьми, друзями і близькими під час вибачення один перед одним тричі цілувалися. Ця традиція дала свята друге, народна назва – целовальник.

Прийнято, що спочатку молодші повинні попросити вибачення у старших, а потім вже навпаки, батьки у дітей. Проте в давнину існував цікавий нюанс – цар часто сам проявляв ініціативу і просив вибачення у своїх підданих. Крім того, він міг у цей день об'їхати війська і звертатися навіть до солдатів і відвідувати монастирі.

Remote file

У набожних сім'ях часом досі дотримуються звичай з давнини, коли ввечері глава сім'ї сідає на окремий стілець, коли інші сидять навколо столу і тоді кожен з членів сім'ї по старшенству підходить до батька і просить вибачення. Зокрема, вибачалися не тільки за негідні вчинки, але і якщо в році було лихослів'я і випадки непослуху.

Вже після того, як наймолодший член родини попросив у батька прощення, він сам встає зі свого місця і стає на середині кімнати і звертається з проханням про прощення до решти членів сім'ї.

Прощена неділя, фото: скріншот YouTube
Прощена неділя, фото: скріншот YouTube

Вважається дуже поганою прикметою відмовити прощення тому, хто звернувся до вас і допускати у своїй промові лихослів'я у світлий день. Вважалося, що така поведінка може принести людині в майбутньому біди.

Саме для власного благополуччя людям потрібно намагатися знайти в собі сили для того, щоб простити кожного, хто міг навмисно або випадково їх образити. Так, навіть у Священному писанні говориться про те, що Бог здатний пробачити всі гріхи тим, хто просить прощення і сам прощає від чистого серця.

Привітанням чоловіка або мами, як самим близьким людям, не обов'язково обмежитися тільки особистими словами, хоча і це важливо. Підняти настрій або підтримати позитивний дух світлого дня допоможуть веселі картинки.

Звичаї з їжею в Прощену неділю

У цей світлий празник було прийнято 7 разів сідати за стіл обідати. Так робили за кількістю тижнів, які становлять Великий піст.

Дуже важливим вважалося з'їсти всі млинці, які обов'язково готували в цей день. Така традиція здається дивною в сучасному світі, але раніше вірили, що це може допомогти згуртувати сім'ю і сприяти її природному приросту.

У разі, якщо після святкування на столі залишилася їжа, то обов'язково варто пригостити нею тварин і птахів. Зі столу після вечері не прийнято прибирати в цей день. Замість цього його потрібно накрити скатертиною, а потім овчиною для достатку в домі.

Прощена неділя, фото: скріншот YouTube
Прощена неділя, фото: скріншот YouTube

Анімація для привітання буває з фото, рамки і навіть музичні. Їх можна використовувати також як відповідь прикольні і смішні вітальні листівки коханому.

Останній день перед постом є дуже щирим і добрим святом. Люди намагаються провести його в світі і приємних, добрих думках. Важливо оточити себе спокоєм і теплом близьких людей в цей день.