Під час епідемії коронавіруса, з'явилася величезна кількість “інформаційного сміття”, яке тільки підвищує тривогу і нагнітає паніку. Тому в такий час потрібно ще більш вибірково ставитися до підбору новин. Користувач Facebook Alrx Kharchenko запропонував п'ять порад, які допоможуть зберегти розум в період пандемії.

 1. Скоротіть прочитання коротких новин. Краще прочитати одну велику статтю замість декількох, що складаються з трьох-чотирьох рядків. З відеороликами – теж саме, краще переглянути відео на півгодини, ніж 30 роликів по хвилині. Вибирайте ті статті та записи, які змусять витратити деякий час на прочитання.

  робота за ноутбуком, фото: Pxhere
  робота за ноутбуком, фото: Pxhere


  2. Використовуйте новини виключно для прийняття рішень. І не використовуйте для приглушення тривоги. У певні періоди людина схильна до неконтрольованої тривожності, а страх може стати причиною прокрастинації. Будь-яку інформацію у цей період потрібно оцінювати через призму: “що це змінить конкретно для мене чи моїх близьких”.
  3. Ріжте і фільтруйте. Видаляйте з друзів і отписывайтесь. Сміттєві новини впливають на ваше психічне здоров'я. Людям і ЗМІ потрібно саме вашу увагу, і досягається воно різними способами. Однак вашу увагу – це є вичерпним, а тому і цінний ресурс. Тому приділяйте його тому, що дійсно важливо.
  4. Зверніть увагу на Вікіпедію. На ній працюють які-ніякі фільтри, тому інформаційного сміття менше. Тут можна уникнути упереджених суджень і фейків. До речі, на Вікіпедії також можна читати новини світу.
  5. Купіть інформацію. У вас є улюблені ресурси або блогери? Купіть підписку, зробіть пожертву. Будь-яка праця має бути оплачена, і якщо не допоможете ви – допоможе реклама. Чи варто говорити про те, що таке реклама? Навряд чи. Тому не варто скупитися на підписку або донат.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Кличко озвучив колосальні збитки Києва з-за карантину, - "втрачаємо мільярди, але так треба".

Як повідомляв Знай.uа, МВФ оголосив "темні часи" в історії людства.

Популярні новини зараз

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Чоловік Дорофєєвої Дантес назвав своє джерело натхнення, це не Надя

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Українець втратив пам'ять у Польщі - ні грошей, ні телефона: шукають родичів бідолахи

Показати ще

Знай.uа писав, українцям перерахують пенсії — хто отримає надбавку зовсім скоро.