Під час епідемії коронавіруса, з'явилася величезна кількість “інформаційного сміття”, яке тільки підвищує тривогу і нагнітає паніку. Тому в такий час потрібно ще більш вибірково ставитися до підбору новин. Користувач Facebook Alrx Kharchenko запропонував п'ять порад, які допоможуть зберегти розум в період пандемії.

 1. Скоротіть прочитання коротких новин. Краще прочитати одну велику статтю замість декількох, що складаються з трьох-чотирьох рядків. З відеороликами – теж саме, краще переглянути відео на півгодини, ніж 30 роликів по хвилині. Вибирайте ті статті та записи, які змусять витратити деякий час на прочитання.

  робота за ноутбуком, фото: Pxhere
  робота за ноутбуком, фото: Pxhere


  2. Використовуйте новини виключно для прийняття рішень. І не використовуйте для приглушення тривоги. У певні періоди людина схильна до неконтрольованої тривожності, а страх може стати причиною прокрастинації. Будь-яку інформацію у цей період потрібно оцінювати через призму: “що це змінить конкретно для мене чи моїх близьких”.
  3. Ріжте і фільтруйте. Видаляйте з друзів і отписывайтесь. Сміттєві новини впливають на ваше психічне здоров'я. Людям і ЗМІ потрібно саме вашу увагу, і досягається воно різними способами. Однак вашу увагу – це є вичерпним, а тому і цінний ресурс. Тому приділяйте його тому, що дійсно важливо.
  4. Зверніть увагу на Вікіпедію. На ній працюють які-ніякі фільтри, тому інформаційного сміття менше. Тут можна уникнути упереджених суджень і фейків. До речі, на Вікіпедії також можна читати новини світу.
  5. Купіть інформацію. У вас є улюблені ресурси або блогери? Купіть підписку, зробіть пожертву. Будь-яка праця має бути оплачена, і якщо не допоможете ви – допоможе реклама. Чи варто говорити про те, що таке реклама? Навряд чи. Тому не варто скупитися на підписку або донат.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Кличко озвучив колосальні збитки Києва з-за карантину, - "втрачаємо мільярди, але так треба".

Популярні новини зараз

НБУ залізе до кишені кожного українця - список причин, за якими вас вважатимуть "підозрілими"

П'яний дніпрянин вивів на прогулянку незвичайного "улюбленця", - перелякані городяни кинулися до рятувальників

Індексація, підвищення мінімалки та доплати - як змінилося життя українських пенсіонерів

Українка померла через невдалий аборт, осиротивши трьох янголят - "першого народила у восьмому класі"

Показати ще