Для отримання хорошого врожаю часнику, необхідно його підживлювати протягом усього вегетативного періоду. За місяць до посадки в ґрунт і навесні, і восени треба провести культивацію з одночасним внесенням органічного та мінерального добрива. Однак, не варто використовувати для цього свіжий гній, курячий послід та некомпостовану органіку.

Під часник добре підійде перепрілий телячий гній, компост або суміші з них. На один квадратний метр потрібно 0,5-1 відра будь-якої органіки з додаванням деревного попелу, який містить: фосфор, калій, кальцій та інші мікроелементи, 1 літр на 1 кв. м. Також можна додати сірчанокислий калій - 10 г та суперфосфат - 30 г на квадратний метр. Навесні добре внести будь-які азотні добрива, наприклад, калієву селітру чи сечовина, 20 грамів на кв. м.

Вирощування часнику, скріншот: YouTube
Вирощування часнику, скріншот: YouTube

Коли і чим удобрювати часник:

  1. У період масового нарощування листового апарату підживіть часник азотними добривами — розчином сечовини, на відро теплої води 20 грамів карбаміду, з розрахунку 3 літри розчину на 1 кв. м.
  2. Щоб запобігти пожовтінню кінчиків, наступне підживлення рослин азотними добривами слід провести через 12-18 днів. Доцільно застосувати комплексні добрива: NPK, азофоску та інші, до складу яких входять основні поживні елементи: калій, азот, фосфор.
  3. Відмінним варіантом збалансованого органічного добрива є настій з пташиного посліду (1:25) та тваринного перегною (1:6). Для цього органічне добриво у місткості залити водою та витримати у теплому місці три доби, поливати розчином під корінь.
  4. У період, коли часник почне відрощувати та наливати голівки, його необхідно підживити добривами, до складу яких входить фосфор, калій та мікродобрива.
  5. Часник озимого строку вирощування слід підживлювати на початку червня, а яровий — на початку липня. Для цього беруть настій попелу 1 літр на відро води, настояного декілька днів, перемішують та поливають рослини 4-5 літри на 1 кв. м.
  6. З хімічних добрив можна взяти сульфат калію 10 грамів та суперфосфат 20 грамів на відро води. Використовувати на 1 кв. м. — 3 літри розчину.

Вирощування часнику, скріншот: YouTube
Вирощування часнику, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський розповів про свій біль рука об руку з першою леді: "Ми плачемо так тихо..."

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

Вирощування часнику, скріншот: YouTube
Вирощування часнику, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, міні-город на балконі – вирощування редиски на весняний салат без дачі і грядки. Ідеально для балкона підходять сорти із середньою величиною плодів і дуже раннього терміну дозрівання

Як повідомляв портал "Знай.ua", календар городника — коли саджати салат, руколу, шпинат та іншу корисну зелень

Також "Знай.ua" писав, як посадити навесні червоний буряк на борщ – секрети хорошого врожаю