Доктор Сем Парнія, директор з досліджень в області інтенсивної терапії і реанімації в Медичній школі Нью-Йорка, сказав, що вмирати - це "зручно" - пише Daily Express.

І лікар сказав, що люди, у яких був майже смертельний досвід, іноді описують зустрічі з померлими родичами, але наполягає, що відчуття не є свідченням загробного життя.

Що стосується фізичного процесу, доктор Парнія сказав в нещодавній розмові: «Смерть - це процес, а не чорно-білий момент.

«Остаточний результат - у нас є недостаток кисню, що потрапляє в мозок, коли ми збираємося померти, і це змушує наші мозкові ланцюжки відключатися, і ми втрачаємо зв'язок із зовнішнім світом.

«Коли серце зупиняється, всі життєві процеси зникають, тому що кров не потрапляє в мозок, нирки і печінку, і ми стаємо нерухомими, і саме цей час лікарі використовують, щоб констатувати час смерті».

Популярні новини зараз

Дипломати посміялися з Росії за кадри з окупованим Кримом: "Як щодо фото власної країни?"

Розлучена Соломія Вітвіцька втекла від депресії під камеру: шалена амазонка

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Але доктор, який є автором декількох досліджень і книг на тему смерті, сказав, що існує психічний процес, який змушує людей, які пережили смерть близьких, переживати ці відчуття знову і жадати смерті.

Доктор Парнія, який привів тисячі пацієнтів назад з краю, сказав: «Коли ми вмираємо, цей досвід не є неприємним для переважної більшості людей.

«Для тих з нас, хто помирає природним чином, навіть якщо нам було боляче до того, як ми помремо, процес смерті стає дуже комфортним, він дуже блаженний, мирний.

«Люди описують відчуття яскравого, теплого, гостинного світла, який привертає людей до нього.

«Вони описують відчуття від бачення своїх померлих родичів, як ніби вони прийшли, щоб привітати їх. Вони часто говорять, що в багатьох випадках вони не хочуть повертатися (до життя), це так зручно, і це як магніт притягує їх, що вони не хочуть повертатися.

«Багато люди описують відчуття, ніби душа покидає тіло і вони відчувають розлуку з собою, спостерігаючи за роботою лікарів і медсестер.

«Вони можуть чути і запам'ятовувати всі розмови, які відбуваються навколо них.

«Деякі з них описують шок, коли згадують все, що вони зробили».

Тим не менш, доктор Парнія каже, що для цієї реакції є наукові пояснення, і каже, що спостереження за людьми не є свідченням загробного життя, але, швидше, мозок просто сканує себе намагаючись вижити і відчайдушно чіпляючись за життя.

Він сказав, що завдяки сучасним технологіям і науці «смерть не повинна обмежуватися філософією і релігією, але її можна дослідити з допомогою науки».