32 роки Чорнобильської трагедії: Україна згадує найбільшу техногенну катастрофу

поділитись
Ліквідатори ризикували здоров'ям і життям, аби врятувати інших від наслідків

Сьогодні, 26 квітня виповнюється 32 роки з моменту вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. У 1986 році світ дізнався про найбільшу в історії енергетики трагедію, котру одразу ж прирівняли до техногенної катастрофи.

Перший вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався суботньої ночі в 1:23:47.

Техногенна катастрофа

Після аварії реактора вогонь вирував на станції 10 днів. Він заражав величезною кількістю радіоактивних частинок навколишнє середовище. Пізніше у радіусі 30-кілометрової зони від станції були евакуйовані понад 115 тисяч осіб, у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь більше півмільйона людей.

Президент України Петро Порошенко у своєму Twitter зазначив, що сучасна чорнобильська зона "повинна стати місцем нових прогресивних технологій, територією змін".

Захисна арка над саркофагом

Два роки тому, наприкінці листопада, року на четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції встановили спеціальну захисну арку. Конструкція призначена для захисту навколишнього середовища від радіоактивного випромінювання. Її прилаштували на старий саркофаг, який звели в 1986 році над розбитим енергоблоком.

Цікаво, що у 2006 році були розсекречені дані з архівів СБУ, які за часів СРСР були недоступні навіть багатьом чиновникам. Там було сказано, що за останні два роки роботи станції через неякісні монтажні роботи, недотримання заходів безпеки під час будівництва, порушень технологічної дисципліни, правил радіаційної безпеки на станції сталося п'ять аварій і 63 відмови обладнання.

Факт не цікавий, але жахливий - останнє подібне повідомлення було датоване 25 квітня 1986 року. Як ми бачимо, аварію на Чорнобильській АС можна було не тільки передбачити, але і запобігти їй.

Дивіться: Чорнобильська трагедія, документальний фільм

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилися раритетні знімки з місця вибуху четвертого реактора в Чорнобилі. Як відомо, сама Зона складається з трьох частин: 30-кілометрова зона відчуження, з якої в обов'язковому порядку було відселено все населення, 10-кілометрова зона навколо станції, де й дотепер сконцентровано найвищі показники радіоактивного забруднення, і особлива зона - промисловий майданчик ЧАЕС.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Чорнобиль, ЧАЕС, Чорнобильська катастрофа
Усик став переможцем Всесвітньої боксерської суперсерії
0
0
01:20 22.07.2018
Дно світового океану ще дуже погано досліджено. Що ж таїть в собі водна глибина?
0
0
01:09 22.07.2018
Кумедні знімки з весільних церемоній, від яких стає смішно
0
0
16:00 21.07.2018
У зону ризику потрапляють і шашлики, тому що люди мають неправильне уявлення про маринад
0
0
15:24 21.07.2018
Адміністрації президентів вже розпочали переговори про зустріч восени
0
0
12:42 21.07.2018