Аварія на Чорнобильській атомній станції, яка сталася 26 квітня 1986 року, змінила хід історії. З того моменту пройшло 32 роки, а відлуння катастрофи відчутно досі. За цей час на телеекрани вийшло десятки документальних фільмів. У них намагалися пояснити причини катастрофи, відтворити події того дня, з'ясувати хто винен, а також показати страшні наслідки вибуху.

Битва за Чорнобиль, 2006

Спецпроект каналу Discovery вважається одним з наймасштабніших документальних фільмів про Чорнобильську трагедію.

Сюжет. У картині зібрано величезну кількість не опублікованих архівних документів, унікальних фото- і відеоматеріалів. За допомогою комп'ютерної графіки вдалося відтворити події тієї ночі. Режисери зібрали інформацію про те, як радянська влада замовчувала факт катастрофи, досліджували рівень радіації, яку отримали місцеві і розповіли як ліквідатори робили все можливе, щоб не допустити повторного вибуху.

Дзвін Чорнобиля, 1987

Це перший документальний фільм, який показали після аварії. Фільм українського режисера Роллана Сергієнка, зйомки якого почалися через місяць після трагедії, розповідає про героїчну працю ліквідаторів і про наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

У суботу, 2011

Художній фільм спільного виробництва України, Німеччини і Росії. Режисер - Олександр Міндадзе.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Сюжет. Головний герой - звичайний радянський громадянин Валерій. Він випадково стає свідком аварії та дізнається від керівництва, що прийнято рішення не розголошувати деталі трагедії щоб не сіяти паніку. З одного боку Валерій - відданий державі, а з іншого - в його руках опиняється доля людей. Адже в суботу вранці жителі Прип'яті навіть не здогадувалися, що місто накрило невидимою смертельною хвилею радіації.

Голоси Чорнобиля, 2016

Історична драма знята за книгою лауреата Нобелівської премії Світлани Алексієвич Чорнобильська молитва. Прем'єра фільму люксембурзького режисера Пола Крухтена відбулася на Трієстському кінофестивалі в Італії в 2016 році.

Сюжет. У кінокартині зібрані історії очевидців і жертв катастрофи - ліквідаторів та їхніх близьких, вимушених переселенців, яким довелося покинути свої будинки, виїхавши із зараженої зони, матерів, чиї діти народилися інвалідами.

Заборонена Зона, 2012

Міста-примари - улюблене місце подій фільмів жахів, тому американці не могли обійти стороною зону відчуження в Україні. Заборонена зона - американський фільм жахів, дебютна режисерська робота Бредлі Паркера. У ролі продюсера виступив Орен Пелі, який займався зйомкою картин Астрал і Паранормальне явище.

Сюжет. Група американських туристів, які подорожують по Європі, вирішує відправитися в покинуте місто Прип'ять в Україні. За загадкових обставин виявляється, що вони тут не одні. Друзі один за іншим починають зникати.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в день річниці Чорнобильської аварії, 26 квітня, в Україні покажуть короткометражний фільм-постсимфонію "Арка".