Багато українців, які через війну залишилися без роботи, мають можливість вийти на пенсію раніше за термін. Але для цього передусім необхідне дотримання однієї важливої умови - у вас повинна бути накопичена достатня кількість стажу.

Як пояснює Соціальна інформаційна платформа, пенсія за віком може бути призначена достроково у разі втрати роботи. Також називаються конкретні умови, які необхідні для виходу на пенсію достроково.

Виплата пенсій, кадр з відео
Виплата пенсій, кадр з відео

Для призначення дострокової пенсії необхідне дотримання наступних умов:

  1. Вас звільнили з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі скороченням штату працівників або у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством підприємства;
  2. Станом на день звільнення вам залишилося не більше півтора року до досягнення пенсійного віку (60 років);
  3. Ви зареєструвалися в державній службі зайнятості, але там відсутня відповідна для вас робота;
  4. Ваш страховий стаж: для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років.

Крім того, достроковий вихід на пенсію можливий ще за одних обставин. Мова йде про ситуацію, яка склалася у зв'язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я.

Центр Зайнятості скриншот youtube Державна служба зайнятості
Центр Зайнятості скриншот youtube Державна служба зайнятості

Популярні новини зараз
Зеки, яких пригнав на війну "кухар" путіна пригожин, вже годують хробаків в українській землі: "Десь на Луганщині" Найскладніший опалювальний сезон: українцям підказали дешевий варіант обігріву будинку Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Нагадаємо, супермаркети оновили ціни на курятину і свинину: скільки коштуватиме м'ясо на початку серпня

Як повідомляв "Знай.ua", українців планують обкласти новим податком: міністр фінансів пояснив, кого це стосується

Також "Знай.ua" писав, роботодавці зможуть звільняти працівників під час війни ще з однієї причини: Мінекономіки надало дозвіл