19 серпня відзначається одне з 12 найбільших свят Церкви Христової – Преображення Господнє, відоміше в народі як Яблучний Спас.

Однак, як зазначають священнослужителі Православної Церкви України, яблука не несуть у собі ані ключової суті історії свята, ані обмеженості у продуктах, які цього дня освячують. І найголовніше, що має зробити щодня, можна здійснити навіть у себе вдома. Цікаві деталі з'ясовували Знай.ua

Служіння, Епіфаній, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору
Служіння, Епіфаній, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

Зі святом Преображення Господнього з часом пов'язаною стала традиція освячувати принесені плоди.

"У церковному Требнику розміщено 2 молитви на благословення почав винограду і про тих, хто приносить початки плодів у храм. Цього дня відбувається освячення різних плодів, у тому числі яблук, які є одними з найпоширеніших фруктів на наших землях" , - каже старший викладач кафедри богослов'я та філософії КПБА, кандидат богословських наук, священик Михайло Омелян.

Популярні новини зараз
Соловйов закликав розстріляти військкомів: паніка серед пропагандистів ще ніколи не була такою Казахстан зобов'язався видавати ухилистів, що втекли від мобілізаціх: "гарматному м'ясу" не сховатись Українців попередили про небезпечне погодне явище: прогноз на 28 вересня в Україні обіцяє бути надзвичайно осіннім Смачна домашня настоянка з калини на спирті: найшвидший рецепт корисного напою
Показати ще

У кошик можна покласти й інші фрукти та овочі першого врожаю цього року, а також мед та букети з пшениці та польових квітів.

Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору
Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

А історія свята полягає у наступному. Саме в цей день Господь зійшов на вершину високої гори разом зі своїми найближчими учнями: Іваном, Петром та Іваном.

Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору
Служіння, ПЦУ - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

Там і сталося Преображення. Христос перетворився перед апостолами: Його обличчя та одяг засяяли чудесним, неземним світлом. Саме так Господь відкрив учням Свою Божественну сутність.

"На Фаворі майже 2 тисячі років тому учні Христові побачили чудо Преображення Ісуса Христа. Як сказано в Євангелії: "І перетворився перед ними: обличчя Його засяяло, як сонце, а одяг Його став білим, як світло" (Мф. 17: 2) " , - зазначає старший викладач кафедри богослов'я та філософії КПБА.

Священик ПЦУ Михайло Омельян - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору
Священик ПЦУ Михайло Омельян - фото Свято-Михайлівського Золотоверхого собору

"Сьогодні кожен з нас має можливість задуматися про своє обличчя та свій одяг. Наскільки вони світлі? Звичайно, я маю на увазі не тренди моди, а душу та вчинки людини. Тому нехай ваша душа, ваші вчинки будуть чистими, щирими, сповненими любові та милосердям до ближнього. І тоді, справді, відбудеться духовне перетворення для наших душ і ми відчуємо справжнє щастя і радість у Бозі" , - наголошує священик Михайло Омелян.

Наступним великим святом стане Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) – саме цього дня закінчується Успенський піст, який розпочався 14 серпня.

А 29 серпня ми відзначатимемо Спас Нерукотворний, більш відомий у народі як Горіховий або Третій.

Нагадаємо, Медовий, Яблучний та Горіховий Спас у 2022 році: коли відзначають, чи буде вихідний і що потрібно освятити у церкві.

Раніше ми повідомляли про Успенський пост 2022: календар харчування, основні правила і що не можна їсти в жодному разі.