У Верховній раді України зареєстровано закон про казначейський пенсійний план. Проект передбачає добровільну накопичувальну систему, яка дозволить громадянам робити додаткові індивідуальні пенсійні накопичення на старість через Казначейство.

У проекті закону № 7722 сказано, що ухвалення нової системи зможе вже з 1 січня 2023 року надати громадянам України можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення. Вони зафіксуються як додаткові виплати до їхньої пенсії, що певною мірою покращить забезпечення у старості.

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

У пояснювальній записці до проекту відзначили, що облік учасників казначейського пенсійного плану здійснюватиме Мінцифри, а управління активами буде на Казначействі.

Учасником плану може бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладання договору не досягла віку 65 років. Розмір накопичувального внеску визначається платником накопичувального внеску та є необмеженим. Накопичувальний внесок вноситься на індивідуальний пенсійний казначейський рахунок.

Популярні новини зараз
Порушники можуть їхати? Українських водіїв "звільнили" від штрафів Десять років в'язниці та 50 тисяч гривень штрафу: найжорсткіші покарання, які можуть заробити українські водії Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

"Запровадження казначейського пенсійного плану поступово приводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій в національну економіку", - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

Раніше ми писали про те, що пенсіонерам можуть призначити виплати автоматично: у ПФУ розповіли, як подати анкету

Як повідомляв Знай.ua, українцям по-новому будуть нараховуватися пенсії: що не братимуть до уваги

Також портал Знай.ua писав, що у Мінсоцполітики анонсували новий механізм призначення субсидій: яких змін чекати українцям