Заступниця Мінсоцполітики Дарина Марчак розповіла про те, як будуть змінюватися пенсії та інші виплати з першого жовтня.

В ефірі Національного Телемарафону перша заступниця Дарина Марчак розповіла про виплати та те, на що вплине підвищення мінімальної зарплати до 6700 грн, відео з вклюенням розмістили на сторінці у Facebook Мінсоцполітики.

Дарина Марчак. Фото: скриншот Facebook
Дарина Марчак. Фото: скриншот Facebook

Насправді, підвищення мінімальної зарплати до 6700 грн, матиме значення для пенсіонерів, які мають вік від 65 років і мають повний страховий стаж, тобто 30 років для жінок і 35 років для чоловіків. Відповідно, мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати і це означає, що її мінімальний розмір становитиме 2 680 грн. - розповіла чиновниця.

Але це не єдина категорія українців, яка отримає підвищення, продовжила Дарина Марчак, за її словами, продовжує реалізовуватися програма підвищення пенсій людям поважного віку. Перший етап було підвищення пенсійних виплат людям вище 80 років, другий - вище 75 років.

Популярні новини зараз
"Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси Масований ракетний обстріл: коли чекати нового удару Як вдвічі швидше відварити картоплю, зекономивши світло та газ: допоможе один простий продукт путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скриншот Youtube
Пенсіонери. Фото: скриншот Youtube

З 1 жовтня починається програма виплат для громадян віком від 70 до 74 років. Та які мають розмір пенсії не більше 10 340 грн. зазначила Марчак.

Таким громадянам буде здійснена щомісячна виплата у розмірі 300 грн.

Таких людей в Україні маже 1 млн 700 тисяч людей, які відчують підвищення на собі.

Нагадаємо, ми писали, як курс долара вплине на розмір пенсій у 2023 році: чи отримають українці надбавку до виплат.

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні стрімко зростають ціни на курятину: скільки коштує філе, стегна та гомілки.

Також "Знай.ua" інформував, українців позбавлятимуть субсидій: у Мінсоцполітики розповіли, хто у зоні ризику.