Стало відомо про те, що в Україні зросла допомога у зв'язку з вагітністю та пологами. Скільки ж тепер можуть отримати нові батьки для дитини.

Про це йдеться у прес-службі Фонду соціального страхування України.

Справа в тому, що близько 80 тисяч українок вже звернулися до ФССУ за допомогою під час вагітності та після пологів. Це цифра за майже 10 місяців цього року.

Фонд продовжує фінансувати декретну допомогу, незважаючи на те, що в країні вже понад 225 днів триває повномасштабна війна.

Вагітна жінка, фото: скріншот з відео
Вагітна жінка, фото: скріншот з відео

Популярні новини зараз
Як швидко знизити вологість у домівці взимку, щоб уникнути появи цвілі: дієві методи Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня: можна з'їсти риби, але не можна одружуватися, заборони великого православного дня Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала" Викупаємося в цукрі та обсипемося м'ясом: в Україні змінилися ціни в Ашані та Метро, ​​перелік подешевшань
Показати ще

Сума допомоги продовжує зростати, і середній розмір виплат уже становить 49,5 тисячі гривень за підсумками серпня поточного року. Це на 4,6 тисячі більше, ніж в аналогічний період 2021 року.

Вся ця допомога фінансується Фондом, а також сплачується жінкам одним платежем у повному обсязі. Для цього потрібно надати документ про непрацездатність, який починає створюватися, починаючи з 30 тижня вагітності.

Скрін, відео YouTube Пологовий будинок
Скрін, відео YouTube Пологовий будинок

Її розмір обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає сплаті за кошти ФССУ" - йдеться у прес-службі.

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

Сума допомоги компенсує близько 100% втраченої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу жінки.

Нагадаємо, коли в українських супермаркетах подешевшають яйця: відповідь експерта

Раніше повідомлялося, що езотерик Макс Гордєєв розповів, як зробити домашній вівтар

Також, ПриватБанк списав із картки українця десятки тисяч гривень і загнав у борги