В Україні найближчим часом можуть значно збільшити відпустку та зарплати практично всім нічним співробітникам. Що треба знати про це.

Це свідчить зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня законопроект № 8309. Підвищені права для таких громадян укріплять на рівні законодавства.

Робота за комп'ютером. Фото: скрін youtube
Робота за комп'ютером. Фото: скрін youtube

Тепер буде врегульовано умови праці ночами, а також збільшено гарантовану оплачувану відпустку приблизно до 28 днів за відпрацьований рік. Крім цього повинна буде забезпечена можливість для регулярного проходження медичного огляду та підвищена гарантована зарплата.

Нічний час за словами автора законопроекту вважатиметься робота з 22:00 до 7 ранку. А ось нічними співробітниками є ті, хто працює не менше 3 годин на добу і виконують не менше третини річної норми вночі.

Популярні новини зараз
НБУ зобов'язав банки перевіряти клієнтів: яку інформацію не сховати Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

Дистанційна робота, фото: скріншот з відео
Дистанційна робота, фото: скріншот з відео

Але при цьому робочий час у таких співробітників не повинен перевищувати приблизно 7 годин на добу. Тобто на годину менше, ніж у працівників денної зміни.

Депутати вважають за необхідне підвищити з 20% до 30% від тарифної ставки або окладу граничну нижню ставку оплати праці. І вони зможуть не лише проходити безкоштовний медичний огляд, а й отримають відпустку на чотири дні більше – 28.

Автори законопроекту також зазначають, що всі ці правила необхідно запровадити у рамках Асоціації з ЄС.

Робота з комп'ютером, скріншот: Youtube
Робота з комп'ютером, скріншот: Youtube

Нагадаємо, що росіяни мріють заморозити українців, а замерзають самі: сидять у мороз без опалення .

Раніше повідомлялося, що способи швидко зігріти взимку ноги: якщо немає опалення, а захворіти зовсім не хочеться

Також, відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не пройшов безвісти .