Медики зазначають, що приблизно 30% людей різних вікових категорій стикаються з тинітусом (шумом у вухах), а 7–8% населення світу страждає від нього постійно.

Як зазначається, сприйняття шуму у вухах пов'язані з частиною мозку, що відповідає за дорсальну мережу уваги та мережу режиму за умовчанням. Цей симптом може бути дуже неприємним та значно знижувати якість життя.

Шум у вухах. Фото: youtube
Шум у вухах. Фото: youtube

Безперервний шум у вухах дратує та заважає концентруватися. Це створює проблеми з виконанням завдань, труднощі на роботі та у повсякденному житті, які ще більше посилюють рівень стресу та занепокоєння. Люди, які відчувають постійний і гучний шум у вухах, що неспроможні розслабитися, а часто – і нормально заснути.

На думку вчених, шум у вухах може виникати через неправильну роботу вушного равлика, пошкодження нервів, що йдуть від вуха до мозку, або патологій слухової кори мозку.

Популярні новини зараз
Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

У старших людей такий шум може бути пов'язаний з погіршенням слуху. Також дзвін у вухах переслідує учасників бойових дій. Іноді шум у вухах може з’явитися після черепно-мозкової травми через проблеми, пов’язані з нервами, м’язами та потоком крові.

Причиною шуму у вухах буває закупорка слухового проходу сіркою вуха, брудом або сторонніми предметами. Це призводить до збільшення тиску у внутрішньому вусі, впливаючи на роботу барабанної перетинки.

Щоб допомогти впоратися з розладом, спричиненим шумом у вухах, застосовуються медитація, йога та релаксаційна терапія. З іншого боку, більшість пацієнтів з тинітусом вчать жити з ним і звикати до нього для того, щоб він не впливав на їхню повсякденну діяльність.

  • Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, ми писали, щоб сон був якісним і здоров'я не страждало: як легко випрати пухову подушку.

Як повідомляв "Знай.ua" як запобігти десятку хвороб та почуватися бадьоро на "сидячій" роботі: лікарі дали рекомендації.

Також "Знай.ua" інформував, без них не обійтися: які продукти потрібно мати на випадок відключення світла