Експерти з Пенсійного права відповіли на запитання українця, чи враховується період навчання у виші до трудового страхового стажу.

До Пенсійного фонду звернувся із запитанням українець, який запитав, чому йому не зарахували до страхового стажу, навчання (1976 – 77 рр.) на підготовчих відділеннях інституту. Про це йдеться у публікації "На пенсії".

Пенсіонери, скріншот з відео
Пенсіонери, скріншот з відео

А чому не зарахують до страхового стажу, навчання (1976 – 77 рр.) на підготовчих відділеннях інституту, 10 місяців. Запис у трудовій книжці є?

У ПФУ зазначають, що навчання на підготовчих відділеннях (курсах) є додатковою послугою навчального закладу. Вони проводяться для того аби вступити до навчального закладу, але після навчання на курсах особа не отримує певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів, до стажу роботи зараховується лише період від дня зарахування студентом першого курсу вищого навчального закладу до закінчення або відрахування.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: цибуля по 100 грн, нові бонуси для пенсіонерів, згибель від малярії в Україні Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців
Показати ще

Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube
Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube

Варто зазначити, що час навчання у вишах після 1 січня 2004 року (у разі, якщо особа не працювала) не зараховується до страхового трудового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Нагадаємо, ми писали, що паспорт більше не потрібен: "Укрпошта" змінює правила видачі посилок.

Як повідомляв "Знай.ua" як обчислюватимуть пенсію українцям у 2023: у ПФУ пояснили важливий нюанс.

Також "Знай.ua" інформував, як "вибити" з родичів компенсацію витрат на поховання: поради юриста.