Війна підкинула безліч випробувань українцям, але незважаючи на окупацію, аграріям вдалося зібрати добрий урожай, зокрема картоплі. Серед усіх овочів вона одна із найдоступніших, а ціни залишаються на низькому рівні завдяки великій пропозиції коренеплоду на ринку.

Аналітики проекту East Fruit проаналізували ситуацію та повідомили, чому ціни на картоплю рекордно знизилися. За їхніми словами, добрим урожаєм могли похвалитися не лише фермери, а й домогосподарства. Українці зробили значні запаси під час війни з росією, різко збільшили вирощування картоплі на присадибних ділянках.

Ціни на картоплю, скріншот з відео
Ціни на картоплю, скріншот з відео

Через це пропозиції на ринку було більш, ніж достатньо, однак попит впав. Це пов'язано з масовою імміграцією українців, які рятувалися від російської агресії, а також через відсутність світла.

Коли пропозиція картоплі зросла, а кількість споживачів впала, то, природно, ціни у відповідь теж знизилися. Загалом експерти вважають, що в майбутньому оптова вартість овочів буде "рекордно низькою".

Популярні новини зараз
Однієї ціни для всіх немає: українців шокували новими квитанціями за воду З 1 липня почнеться: депутати повертають штрафи багатьом українцям В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день
Показати ще

"Вже зараз можна констатувати, що оптові ціни на картоплю в Україні в сезоні 2022/23 років будуть рекордно низькими для останніх років і що професійні фермери зазнають значних збитків", - підсумували аналітики.

Овочі. Фото: скрін youtube
Овочі. Фото: скрін youtube