З 24 лютого 2022 року в Україні, в рамках військового стану та мобілізації, заборонено виїзд чоловіків за кордон.

При цьому є певні категорії громадян, які можуть спокійно виїжджати із країни. Це стосується підлітків до 18 років, пенсіонерів після 60. І батьки, опікуни, усиновлювачі. Хоча їм і потрібно відповідати кільком критеріям, щоб на кордоні випадково не стався "розворот".

Кордон, фото: скріншот із відео
Кордон, фото: скріншот із відео

Зокрема, ви зможете виїхати, якщо маєте 3 або більше неповнолітніх дітей, дитину з інвалідністю, самостійно виховуєте дитину, яка не досягла 18 років. А також у тому випадку, якщо ви є усиновлювачем/опікуном — до 18 років, і якщо малюк має інвалідність.

Щоб підтвердити одну з цих категорій, потрібен один із наступних документів, включаючи свідоцтва про народження дітей, посвідчення батька багатодітної сім'ї, рішення суду про оголошення матері померлої, про визнання матері безвісти "відсутньою", про відібрання дитини у матері.

Популярні новини зараз
"Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми За ким будуть "полювати" для мобілізації: полковник ЗСУ визначив пріоритети на червень "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави
Показати ще

Скрін, відео YouTube кордон
Скрін, відео YouTube кордон

Необхідно мати оригінали свідоцтв про народження чи нотаріально засвідчені копії названих документів. Присутність дітей не потрібна.

Якщо чоловік не проживає разом із своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання дитини (дітей).

Нагадаємо, школярі зіткнулися з "проблемами", навчаючись і в Україні, і в ЄС: вчителів там "не поважають"

Як повідомляв "Знай.uа", в Україні посилили правила для виїзду за кордон чоловіків, кому ще можна було

Знай.ua писав, заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонслужбі дали пояснення