Наші читачі мають пам'ятати той факт, що у березні пройшла масштабна індексація пенсій, в результаті середній розмір виплат становив трохи більше ніж 5 тисяч грн. Однак у деяких громадян після проведення індексації пенсії зросли до 10 575 гривень.

Понад 10 тисяч гривень стали отримати військові пенсіонери, у березні підвищення торкнулося 553 тисячі таких виплат. У середньому військовим пенсіонерам підняли пенсії на 1200 гривень.

Про це стало відомо завдяки даним заступника голови Пенсійного фонду України Ірини Ковпашко.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

"Ми проіндексували понад 553 тис. пенсій, середній розмір підвищення військової пенсії становив 1200 гривень. Після індексації з 1 березня середній розмір пенсійної виплати військових пенсіонерів становив понад 10 575 гривень", – наголосила Ірина Ковпашко.

Популярні новини зараз
Від 7,70 гривні за куб: українцям показали тарифи на газ у жовтні "Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня Повстання тварин проти росіян триває: моржиха спробувала потопити човен У жодному разі не використовуйте ці дрова для опалення: українців підготували до холодної зими 2023/24
Показати ще

При цьому в Україні військові зможуть за новими правилами оформлювати статус учасника бойових дій (УБД): документи самостійно збиратиме спеціальна комісія.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Також спростять процедуру оформлення статусу, який отримав інвалідність військового та процедуру отримання документів сім'ям загиблих військових. Також у 2023 році в Україні встановлено окремі виплати низці військових пенсіонерів.

Це стосується наступних категорій: особи, яким надано звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка"; особи, які після 2014 року нагороджені орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, "За мужність" трьох ступенів чи княгині Ольги трьох ступенів.

Нагадаємо, дві складові, щоб отримувати великі "чорнобильські" пенсії: від чого залежать виплати.

Раніше повідомлялося, одразу велика сума: українцям підказали, хто отримає допомогу за три місяці.

Також, працюватиме на 5 років довше: частина українок не зможе вийти на пенсію у 60 років.