Українські депутати ухвалили рішення про законопроекти №9154 та №9158, спрямовані на покращення процесу оформлення медичних документів для військовослужбовців та вдосконалення системи проходження медичних оглядів військовозобов'язаних.

Одна з головних змін стосується роботи військово-лікарських комісій (ВЛК). Тепер ВЛК працюватимуть не лише в межах Територіальних центрів комплексної медичної допомоги (ТЦК), а й у цивільних медичних закладах, таких як лікарні та поліклініки.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

Це дозволить забезпечити зручний доступ до медоглядів для військовозобов'язаних.

Крім того, працівникам ВЛК буде виділено окреме фінансування для проведення медичних оглядів військовозобов'язаних громадян. Це дозволить забезпечити ефективну та якісну роботу ВЛК.

Популярні новини зараз
На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

З метою зручності військовозобов'язані матимуть можливість записатися на певний час у рамках електронної черги, щоб не доводилося затримуватись з медустанови годинами.

Також буде створено гарячу телефонну лінію, яка надаватиме інформаційну підтримку військовослужбовцям. Це дозволить військовим отримувати необхідну інформацію та консультації у разі потреби.

Для покращення обміну документами між ТЦК, військовими частинами та цивільними медичними установами буде налагоджено електронний обмін. Медичні установи, які працюють у складі Міністерства оборони, матимуть доступ до електронних медичних карток пацієнтів цивільних медичних установ. Це дозволить забезпечити доступність та повну інформацію про стан здоров'я військовозобов'язаних.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube
Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Внаслідок цих змін військовозобов'язані, у яких раніше не було зафіксовано хронічних захворювань, не зможуть уникнути мобілізації шляхом "раптових" відхилень здоров'я.

Нагадаємо, чи можуть мобілізувати з ІІІ групою інвалідності: які шанси потрапити на війну

Як повідомляв "Знай.uа", як отримують "білий квиток": адвокат розповів усе про зняття з військового обліку

Знай.uа писав, військові мають право звільнитися навіть під час мобілізації : що потрібно знати