У п'ятницю, 26 травня, відзначається народне свято Лукер'я Комарниця.

Православні християни цього дня також вшановують пам'ять мучениці Глікериї.

історія

Мучениця Глікерія жила у II столітті у Троянополі під час гонінь на християн при імператорі Антоніні. Вона була сиротою і щодня ходила до храму. У день святкування Зевса вона увійшла до язичницького храму з хрестом на лобі. Завдяки молитві Глікєрії Бог послав блискавку в ідола, і той розбився.

За це дівчину побили та замкнули у в'язниці. В ув'язненні до Глікєрії приходив ангел: заліковував рани і приносив їжу. За свою віру Глікерія пережила страшні муки: її кинули в піч, зняли скальп і замкнули у в'язниці, але ангел знову її зцілив. На Глікерію нацькували левицю, але та лягла біля ніг мучениці. Лише коли свята сама попросила Бога забрати її до себе, вона загинула.

Популярні новини зараз
Люксовий "Запорожець" для мажорів: у мережі показали альтернативну версію ЗАЗ-968 Головні новини за 7 червня: росіяни масово труяться сидром, поки люди на лівому березі Дніпра благають про допомогу на дахах Знайшовся рідний брат "горбатого" Запорожця з Японії: як дві краплі води, не відрізниш Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону
Показати ще

Традиції та обряди

Цього дня слов'яни садили у землю першу гречку, яку називали "маївка". Хоча вона приносила поганий урожай, її основна користь була у квітах, які служили бджолам та птахам.

Чоловіки працюють на полях з ранньої зорі до пізнього вечора. Жінки носять їм у кошиках обіди.

Прикмети

Багато комарів – на хорошу погоду.

Хмари комарів – буде багато вівса та трави.

Мало комарів – травень без дощів пройде.

Стародавні слов'яни вважали, що в період від цього свята до літнього сонцестояння заборонено вбивати комарів, бо на місці одного з'явиться ціла дюжина. Якщо ж убити комаху після сонцестояння - комаряче плем'я зменшиться на дюжину.

Нагадаємо, що немає роботи – не біда, молитва виручить завжди: слова до Миколи Чудотворця, які допоможуть у пошуку.

Раніше ми повідомляли, що чізкейк чи моті більше не захочеться: 5 способів зменшити потяг до солодкого.