Зазвичай покупців обурює будь-яке подорожчання товарів та послуг. Та незважаючи на нестабільну економічну ситуацію через війну, деякі категорії товарів навіть зменшились у ціні в порівнянні з минулим роком.

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

Експерти розповіли виданню "Фокус", які групи товарів подешевшали у цьому році.

З початку 2023 року найбільше знизилися ціни на такі категорії товарів:

  • паливо та мастила на 12,1%;
  • яйця курячі на 7%;
  • аудіо- та фототехніка, комп'ютери на 3,8%;
  • олія соняшникова на 2,2%;
  • інші їстівні жири на 2,2%.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Кличко вирішив звинуватити Зеленського у гибелі людей через зачинені укриття Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Чи забере Україна Крим? Тарологиня розповіла, що загрожує Володимиру Зеленському: "Все піде не так, як комусь хочеться"
Показати ще

Головна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Черемісіна наголосила, що у 2023 році продовжують знижуватися ціни на основні види круп.

"Порівняно з січнем, рис подешевшав на 5,4% до 56,73 грн за кг, а гречка втратила в ціні 13,2% й в середньому коштує 59,79 грн за кг. Крупи ячні та пшеничні подешевшали на 2,0 % та 2,8 % відповідно", – сказала вона.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Ціни на яйця повернулись до показників на вересень минулого року. А вони, відповідно до даних Держстату, очолили перелік товарів та послуг, ціни на які у квітні 2023 року просіли найбільш помітно — на 8,7%.

Головним драйвером інфляції були м’ясо та м’ясопродукти, які з початку року додали в ціні 5,4%. Так, лише за квітень ця група товарів подорожчала на 3,3%.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Наталія Копитець зазначила, що зростання цін спричинив підвищений попит на м’ясо птиці та свинину напередодні й в період Великодніх свят.

"А найбільше здорожчання свинини (на 2,5-5,4%), пояснюється тим, що страви з неї є традиційними на великодньому столі", — додала вона.

Нагадаємо, молода картопля влетить у копійчину: українцям показали ціни на ранні овочі.

Раніше ми писали про те, що долар дешевшає, ціни дорожчають: чому так відбувається