Цього дня відзначається народне свято Сидір Бокогрей. Для православних віруючих це дата пам'яті мученика Ісідора Хіоського .

"Бокогреєм" люди назвали свято тому, що з цього дня переставали дмухати північні холодні вітри.

Сидір Бокогрей 27 травня: традиції свята

У цей день висаджують розсаду огірків у відкритий ґрунт. Зустрічають стрижів та ластівок – провісників справжнього тепла.

Крім того, раннє повернення ластівок віщувало щасливий рік. При цьому було прийнято вірити: "Одна ластівка весни не робить"; "Першій касатці не вір". Це означало, що тільки масовий приліт птахів міг свідчити про остаточний прихід тепла.

Популярні новини зараз
Російські пропагандисти закликають розбомбити Київське водосховище: "Просто показати" Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори нададуть безкоштовний зв'язок "Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще

Також у це свято люди звертали увагу на прикмети. Якщо день на Сидора був ясним, то чекали хорошого врожаю огірків. Якщо ж погода була холодною, то й усе літо мало бути таким.

Окрім огірків цього дня висаджували льон. До першого посіву льону приступали, коли вже чути зозулю. Раніше цього сіяти заборонялося. У народі говорили: "Як зозуля закукує - так перший льон і цей". Під час сівби льону звертали увагу на верби: якщо на них немов пір'я висів пил, або ж пил з них летів пластівцями, то льон не сіяли. Треба було дочекатися дощу.

На Сидора наші предки читали спеціальні змови на багатство. А якщо побачивши першу ластівку вмитися молоком, то молодість і краса збережуться надовго.

Молоко. Фото: скрін youtube
Молоко. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що українцям розповіли, як можна розлучитися під час війни, якщо один із подружжя перебуває за кордоном.

Раніше ми повідомляли, що "Золота рибка" Яна Клочкова зрадила Україну: втекла до Криму і мовчить про війну.