З початку травня уряд прибрав обмеження на арешт коштів, що були запроваджені на період війни, тому банки будуть блокувати кошти на рахунках своїх клієнтів за борги.

Водночас, із заблокованих рахунків дозволили проводити деякі операції.

Боржники, фото financoff
Боржники, фото financoff

Про це розповіли у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Операції з арештованими рахунками

Як пояснили в Мінреінтеграції, із заблокованих рахунків можна буде витрачати не більше 13,4 тис. гривень на місяць, а також сплачувати податки та збори.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Водночас, якщо арештовано гроші на декількох рахунках чи за наявності не одного виконавчого провадження, то для видаткових операцій дозволяється визначити тільки один рахунок в одній фінустанові.

Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео
Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео

Для того, щоб визначити такий рахунок, треба звернутися у виконавчі органи, які арештували кошти, із заявою. Її можна подати у паперовій та електронній формі.

З кого знімуть обмеження

Також депутати планують зняти з деяких категорій громадян відповідне обмеження. Про це йдеться у законопроєкті №9299, який вже внесли у Верховну Раду України (ВРУ).

Відповідно до нього, окремі категорії громадян, на грошові кошти яких накладені органами державної виконавчої служби арешти через борги, на період воєнного стану зможуть розпоряджатися своїми рахунками без обмежень.

кредити
кредити

Так, операції зможуть здійснювати:

  • військовослужбовці Збройних Сил України;
  • співробітники правоохоронних органів спеціального призначення;
  • працівники Державної спецслужби транспорту;
  • співробітники Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України.

Нагадаємо, ми писали, що клієнти Monobank не можуть сплатити за комуналку: гроші списуються, але йдуть у невідомому напрямку.

Як повідомляв "Знай.ua" якщо банк перегнув палицю: в НБУ порадили куди звертатися, якщо порушили права клієнтів.