На банківські рахунки українських пенсіонерів можуть накласти арешт через борги. Першою під удар попадає саме пенсійна картка. Однак є спосіб, який допоможе розблокувати пенсійну картку, для цього необхідно одразу ж звернутися до виконавчої служби.

В Україні вже діє закон, згідно з яким арешт на рахунки можуть накласти навіть на тих, хто не зміг доплатити 100 гривень. Раніше це стосувалося лише тих, хто заборгував понад 100 тисяч гривень.

Про це стало відомо завдяки інформації від експертів із пенсійних питань порталу "На пенсії".

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Чому можуть заарештувати рахунок

Рахунок боржника заарештовується виходячи з документа про арешт коштів, що надійшов до банку від державного (приватного) виконавця. Блокування коштів у рахунку залежить від обсягу боргу. Також немає мінімальної суми.

Популярні новини зараз
Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС Частина пенсіонерів залишиться без виплат: в яких випадках не враховується стаж Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Причинами блокування пенсійного рахунку можуть стати борги за: комунальні послуги; несплачені штрафи за порушення правил дорожнього руху тощо.

Водночас законодавство забороняє блокувати низку рахунків, зокрема ті, на які приходять стипендії чи пенсії.

Їх можуть заарештувати, якщо є заборгованість за аліментами, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або смертю внаслідок кримінального правопорушення, а також якщо це рахунки громадян росії.

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Як зняти арешт з пенсійної картки

Розблокувати рахунок, на який приходить пенсія, можна лише звернувшись до державного чи приватного виконавця.

Йому потрібно буде надати довідку з банку про те, з якою метою відкривався рахунок, а також довідку з Пенсійного фонду, що цей рахунок використовується для нарахування пенсій. Документи потрібно буде надіслати виконавцю з проханням зняти арешт.

Як пояснюють пенсійні експерти, формально виконавці можуть вирішити питання щодо розблокування пенсійного рахунку за один день.

Нагадаємо, долар по 42: експерти спрогнозували, коли відбудеться зліт курсу валют.

Раніше повідомлялося, "до зарплати ще потрібно дожити": термінал ПриватБанку "вм'яв" 5000 грн клієнта та залишив без грошей на життя.

Також, статус ВПО без прописки: які потрібні документи, щоб оформити.