Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір у звʼязку з неможливістю продовжувати роботу за попереднім місцем проживання, має право припинити такий договір в односторонньому порядку.

Центр зайнятості за місцем проживання ВПО у день припинення трудового договору повідомляє про це роботодавця. Про це повідомляють у тг-каналі "Ти ж юрист".

Переселенці. Фото: скриншот Youtube
Переселенці. Фото: скриншот Youtube

Що необхідно зробити ВПО

Необхідно подати до центру зайнятості за місцем проживання/перебування заяву на ім’я роботодавця.

Популярні новини зараз
Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Обов'язково зробіть це вже в неділю: традиції та прикмети Покрови Пресвятої Богородиці 1 жовтня Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам
Показати ще

Датою припинення трудового договору є наступний день після подання такої заяви. (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними).

У разі, якщо у таких осіб не розірвані трудові договори з роботодавцем, який перебуває на непідконтрольній території або щодо якого відсутня інформація про місце перебування, заява зберігається у територіальному органі центрального органу виконавчої влади на підконтрольній території до моменту деокупації.

Біженці, фото: скріншот з відео
Біженці, фото: скріншот з відео

Після чого протягом 7 календарних днів даний орган повідомляє:

▪️роботодавця;
▪️територіальний орган Пенсійного фонду України;
▪️територіальний орган Державної податкової служби.

Взята на облік ВПО, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без додаткових вимог.

До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж, допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.

Нагадаємо, ми писали, що Зеленський жорстко натякнув Кличку через загибель людей у Києві.

Як повідомляв "Знай.ua" підвищення цін у червні: якими будуть тарифи на холодну воду

Також "Знай.ua" інформував, українські сім'ї з дітьми мають право на грошову допомогу.