В Україні продовжують вручати повістки для призову громадян на військову службу, але з деяких пір ця процедура дещо змінилася.

Тепер військовозобов'язаним кладуть у поштову скриньку або надсилають рекомендованим листом одразу два папери. Про подробиці розповів адвокат Роман Сімутін у своєму YouTube-каналі.

Повістка, фото з вільних джерел
Повістка, фото з вільних джерел

Окрім самої повістки, територіальні центри комплектування також видають призовникам виклик про розгляд адміністративної справи за порушення військового обліку. Ці документи можуть отримати всі військовозобов'язані українці від 18 до 60 років.

"У виклику пишуть: 03.06.2023 року щодо вас буде складено протокол за ст. 210 КУпАП, але в разі явки до ТЦК 03.06.2023 р. справу щодо примусового приводу щодо вас буде скасовано", – додав Симутін.

Популярні новини зараз
Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

У разі неприбуття у зазначену дату, через два дні відповідні органи розглянуть матеріали справи та складуть на українців протокол для виплати штрафу у розмірі 5100 грн.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Однак у цьому й криється небезпека, адже щойно суму буде виплачено, військовозобов'язаний по суті погодиться з тим, що його правомірно притягнули до відповідальності. Далі на людину можуть порушити кримінальну справу, заявити про підозру та оголосити у розшук.

"За креативність підходу – це п'ятірка, а ось по предмету адміністративне право – двійка. Адже дата виклику та дата повідомлення легко перевіряються. Звичайно, це займе чимало часу, але найголовніше, що порушено послідовність запрошення та розгляду справи, тож у суді цей трюк розвалиться", – сказав адвокат.

Нагадаємо, мобілізація в Україні: як успішно оформити відстрочку в ТЦК, адвокат пояснив нюанси