В Україні через війну триває мобілізація, під час дії якої можуть отримати повістки усі військовозобов'язані призовного віку від 18 до 60 років.

Під час загальної мобілізації деякі територіальні центри комплектування надсилають повістки військовозобов'язаним разом із викликом про розгляд адміністративної справи за порушення військового обліку.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

У поштову скриньку кладуть або відправляють рекомендованим листом такі папери:

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам
Показати ще

• повістку із зазначенням дати прибуття до ТЦК, умовно — 01.06.2023 року;
• виклик про розгляд адміністративного правопорушення на 03.06.2023 рік.

"У виклику пишуть: 03.06.2023 року щодо вас буде складено протокол за ст. 210 КУпАП, але в разі явки до ТЦК 03.06.2023 р. справу щодо примусового приводу щодо вас буде скасовано", — розповів Сімутін.

Мобілізація. Фото кадр з Youtube
Мобілізація. Фото кадр з Youtube

Юрист розповідає, що якщо військовозобов'язаний не з'являється за повісткою у зазначену дату, то щодо нього розглянуть адмінматеріали через два дні.

Військовозобов'язаному який не з'явився ща викликом можуть виписати штраф у розмірі 5100 грн.

"За креативність підходу — це п’ятірка, а от по предмету „Адміністративне право“ — двійка. Адже дата виклику та дата повідомлення легко перевіряються. Звісно, це займе трошки більше часу, але найголовніше, що порушена послідовність запрошення та розгляду справи, тож в суді цей трюк розвалиться", — пояснив адвокат.

Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube
Мобілізація в Україні. Фото: скрін youtube

Сімутін звертає увагу на те, що якщо особа якій прийшла повістка разом із викликом, не скасує постанову ТЦК про штраф та оплатить його, то таким чином автоматично визнає свою вину й погодиться з правомірністю притягнення до відповідальності.

Це дає повне право притягнути військовозобов'язаного до кримінальної відповідальності. Таким особам можуть вручити підозру та подати їх у розшук.

Раніше повідомлялося, роздача повісток за кордоном: чи можуть ловити військовозобов'язаних в інших країнах.

Також, українець не захотів йти у військкомат і може потрапити за ґрати на багато років.