При поданні заяви на призначення пенсії необхідно надати низку довідок, зокрема про страховий стаж та заробітну плату (за формами ОК-5 та ОК-7). Як отримати документи, не томлячись у "кілометрових" чергах, розповіли у ГУ Пенсійного фонду на Донеччині.

Українці, яким необхідно отримати довідки про страховий стаж, заробітну плату або розмір пенсії, можуть не приходити особисто до сервісних центрів ПФУ. Документи можна отримати за допомогою вебпорталу електронних послуг ПФУ.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Зазначається, що електронні довідки QR-кодом мають таку ж законну силу, як і паперові аналоги, підписані уповноваженою особою органу Пенсійного фонду. Для їх отримання потрібно мати комп'ютер або будь-який гаджет із можливістю виходу в інтернет та пару хвилин вільного часу.

Пенсіонери зі смартфоном, скріншот: YouTube
Пенсіонери зі смартфоном, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
У жодному разі не використовуйте ці дрова для опалення: українців підготували до холодної зими 2023/24 Україна закуповує цигарки для росіян з нашої кишені: тендери проводять регулярно Якщо ви робите це в саду восени, то наступного року будете без урожаю: 4 найчастіші помилки Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом"
Показати ще

Як отримати довідки про стаж та зарплату в режимі онлайн

Крок №1

Зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ та авторизуватися в особистому кабінеті за допомогою КЕП або BankID.

Крок №2

У лівому бічному меню вибрати розділ "Комунікації з ПФУ", а потім клацнути на "Запит на отримання електронних документів", заповнити всі поля та надіслати запит.

Крок №3

Коли запит у розділі "Мої звернення" буде у статусі "Виконано", можна завантажити документи у форматі PDF, а потім роздрукувати.

Раніше портал Знай повідомляв, на хліб має вистачити: хтось із пенсіонерів може отримати майже 260 гривень надбавки.

Також наш портал інформував, якщо пенсія застала за кордоном: як оформити виплати, не приїжджаючи до ПФУ.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні зросла середня заробітна плата, за якою вважають пенсії: на що чекати пенсіонерам?