У п'ятницю, 9 червня, відзначають народне свято Федорін день. Православні християни пов'язують свято з шануванням мучениці Феодори Олександрійської.

Мучениця Федора вважалася "колючою на язик", тож дівчата цього дня намагалися говорити лише про хороше. Вважалося, що всі таємниці, сказані в розмові цього дня, одразу стануть надбанням громадськості.

Вважалося, що у це світле свято не можна сваритися. Існував навіть звичай виливати на тих, хто свариться воду, щоб припинити її. Про тих, хто сперечався цього дня, говорили: "Зчепилися язиками Федори, накличуть на хати біди гори".
Цього дня господині особливо дбали про будинкове і намагалися задобрити його подарунками. Для нього ставили за грубкою кашу та кілька монет. це мало допомогти принести в будинок добробут.

Приказки та прикмети:

- На сході сонця дуже задушливо – найближчим часом буде дощ.
- Якщо вдень ясний і з'явилися дощові черв'яки - буде гроза.
- Нічна роса довго не випаровується – до грози.
- На Федору спостерігали за вітрами: якщо вітер дув із північного заходу, то чекали на погіршення погоди, а також сильні дощі. Східний вітер у цей день віщував простудні хвороби у людей та худоби.
– У північних районах дивилися на горобину: великий колір на ній означав, що буде добрий урожай вівса.
- Дим із труби по землі стелиться – до негоди.
- Перший літній туман припав на Федорін день – до врожаю грибів.
- Дятел голосно стукає в погожий день, отже, буде дощ.
Якщо у цей день зробити прибирання в будинку, то можна щастя своє з хати вимости.

Прибирання. Фото: скрін youtube
Прибирання. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
"Дуже багато брехні...": мольфар прозрів і розповів, коли українські захисники вийдуть до моря Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Заборони на 9 червня 2023 року

У народі вважалося, що Федора підслуховує всі плітки, і накликає лихо на самого пліткаря. Особливо вона прислухається до жіночої балаканини, тому будь-яка таємниця, озвучена сьогодні жінками, стане надбанням громадськості. Жінкам потрібно розмовляти з подругами обережно, не поганословити і не лаяти нікого, інакше вони можуть спричинити лихо.

Крім того, 9 червня забороняється підмітати будинок віником, інакше можна вигадати з нього все щастя. Особливо це небезпечно для тих, хто займається бізнесом, адже вони можуть позбавити себе удачі у фінансовій сфері, що призведе до великих втрат.

У народі вважалося, що у Федорін день потрібно неодмінно багато працювати: "Все зроблене повернеться сторицею, а прогуляне - бур'яном".

Нагадаємо, що найновіші українські всюдиходи "Богун" рятують постраждалих після підриву Каховської ГЕС: потужні кадри.

Раніше ми повідомляли про знаки Зодіаку, яким улітку 2023 терміново потрібно зайнятися здоров'ям: далі відкладати нема куди.