В Україні триває війна та загальна мобілізація. Отримуючи повістку, у військовозобов'язаних виникають питання, чи можна призиватися до конкретного підрозділу або військової частини за власним бажанням.

Відповідь на це питання знає начальник Харківського ОТЦК та СП полковник Володимир Арап.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Про це повідомляє портал Арміяінформ.

Полковник зазначає, що зараз бажання мобілізованого служити у конкретній військовій частині не може бути враховано, оскільки розподіл по підрозділах відбувається у навчальних центрах.

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

"На сьогодні всі військовозобов'язані призиваються тільки через навчальні центри, де вони проходять підготовку. Розподіл по підрозділах здійснюється там. До речі, зараз це стосується і бригад ТРО. У них вже створені свої навчальні центри, і спочатку мобілізовані ми відправляємо туди. Напряму бойові частини ми зараз не комплектуємо”, - сказав Арап.

Але військовий розповів про те, що така можливість все ж існує.

Для того, щоб потрапити до конкретної бригади, людина може підписати з нею контракт.

ЗСУ. Фото: Youtube
ЗСУ. Фото: Youtube

Після цього військовозобов'язаний прибуває до навчального центру, а потім, маючи відношення, призивається до військової частини за фахом, здобутим під час навчання.

"Що стосується комплектування інших військових формувань, то Держприкордонслужба чи Нацгвардія також комплектуються військовозобов'язаними. На це є відповідне мобілізаційне рішення вищого керівництва, яке надсилається нам: тобто цього місяця ми комплектуємо ту чи іншу військову частину. Після призову мобілізовані також проходять навчання, але вже у своїх навчальних центрах чи полігонах”, - зазначив полковник.

Полковник зазначає про те, що під час формування кадрового потенціалу ЗСУ враховується військово-облікова спеціальність.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Це стосується офіцерського складу, який має досвід військової служби.

Якщо ж особа закінчила військову кафедру, але в армії не служила, її можуть відправити на курси підвищення кваліфікації до навчальних центрів.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Те саме стосується й офіцерів запасу, військово-облікової спеціальності яких поки що немає потреби.

"Що стосується рядового складу, звертаємо увагу на дефіцитні спеціальності, наприклад, якщо людина танкіст або артилерист, і має досвід проходження служби, хоча б термінової. А якщо людина, наприклад стрілець, ми направляємо її в навчальний центр, де вона, можливо, буде перекваліфіковано відповідно до потреб війська”, - зазначив Арап.

Нагадаємо, ми писали, що Пригожина можуть вбити в Білорусі: путін такого не подарує.

Як повідомляв "Знай.ua" мінус 6 гелікоптерів, 12 пілотів і приниження на весь світ: Пригожину пробачили його заколот.