30 березня 2018 року в Україні запустили швидкісний 4G інтернет. Однак у громадян залишилося багато питань відносно нової технології. Так, мобільні оператори "великої трійки" поділилися подробицями запуску інтернету нового покоління, пише УНН.

Київстар

Як повідомили в компанії, вони очікують отримання усієї дозвільної документації, а також проводять додаткові налаштування мережі у зв'язку з новими вимогами контролюючих органів для запуску високоякісного 4G. Київстар має намір запустити 4G на частотах 2600 МГц до 10 квітня. Зв'язок 4G в діапазоні 2600 МГц стане доступним спочатку в містах-мільйонниках, пунктах перетину державного кордону, курортній місцевості.

Vodafone

Популярні новини зараз
Булітко з "Дизель шоу" і Бабкін гнівно відреагували на образливі слова лаврова про Україну: "Витратний матеріал у тебе в трусах" Зірка серіалу "Свати" Анна Кошмал змінила місце роботи: "Збулась моя невеличка мрія" Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Цей оператор заявив, що технічно готовий до старту 4G і вже запустив інтернет нового покоління в таких містах, як Київ, Бориспіль, Вишневе, Чабани, Дніпро, Павлоград, Харків, Куп'янськ, Запоріжжя, Енергодар, Львів, Полтава, Суми, Івано-Франківськ, Чернівці, Новоселиця, Луцьк, Кропивницький, Одеса, Херсон.

Lifecell

Вранці 30 березня lifecell запустив 4.5 G зв'язок у всіх обласних центрах України в місцях великого скупчення людей. Другу хвилю розгортання 4.5 G в діапазоні 1800 МГц від компанії слід очікувати в липні 2018 року.

Як зміняться тарифи?

У Київстарі відзначили, що вартість користування інтернетом після запуску 4G в діючих тарифах змінюватися не буде, при цьому в нових комерційних пропозиціях тарифи на 4G будуть дещо вище, ніж старі, але несуттєво.

lifecell пообіцяв не встановлювати окрему вартість трафіку 4.5G. При цьому трафік 3G+ і 4.5G оператор буде тарифікувати однаково, дозволивши абонентам самостійно вибирати технологію в налаштуваннях телефону. Тобто послугою інтернету можна буде користуватися в обох мережах у відповідності з потребами. У компанії також обіцяють пропонувати абонентам більше включеного в пакети трафіку при перегляді тарифів у майбутньому.

Vodafone зараз також пропонує абонентам користуватися 4G без додаткових оплат. Пізніше компанія буде пропонувати нові тарифні опції з збільшеним об'ємом трафіку, відповідно із збільшенням споживання.

Коли 4G буде в селах?

Як повідомили в Київстар, щоб забезпечити широкосмуговий інтернет у віддалених населених пунктах, на великих територіях у сільській місцевості – потрібна технологічна нейтральність. Поки її немає, говорити про швидкісний інтернеті у селах рано.

У lifecell відзначили, що більш масовий доступ слід очікувати не раніше 1 липня 2018 року, коли буде запущено четверте покоління зв'язку в діапазоні 1800 МГц.

Зазначимо, для того щоб використовувати 4G, абоненту необхідно мати SIM-карту з підтримкою стандарту 4G/LTE (USIM-картка) і смартфон з підтримкою мінімум 4G/LTE.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українці дочекалися 4G.